Dnes v 6:30 hodin přijalo operační středisko zprávu o dopravní nehodě kamionu s osobním automobilem. Nehoda se stala na komunikaci I/13 v ulici Liberecká v Mníšku. K události byli povoláni profesionální hasiči z Liberce a Raspenavy. V době příjezdu jednotek byl řidič mimo vozidlo a hasiči se připojili k jeho ošetřování. Spolujezdkyně svým zraněním na místě ve svých 18letech podlehla. Z důvodu zaklínění musela být vyproštěna pomocí hydraulických vyprošťovacích nástrojů. Komunikace byla po dobu zásahu uzavřena, předpoklad uzavírky kvůli vyšetřování je do 10. hodiny.

Hasiči také zajistili vozidla proti vzniku požáru a následnému pohybu. Z osobního automobilu došlo k úniku provozních náplní, které hasiči jímali do úkapové nádoby.

“Dechová zkouška u řidiče kamionu byla negativní, u řidiče osobního vozu ji nebylo možné provést,” dodala Baláková. Řidič osobního auta byl vážně zraněn. “Byl napojen na plicní ventilaci a převezen na traumatologii do Liberce,” řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová.

Autor: HZS LK

Autor: HZS LK

nehoda6 nehoda7 nehoda8

 

Pin It on Pinterest