Dětřichov-V dopoledních hodinách vyhasl život 78letého spolujezdce z osobního auta Opel Corsa, jehož řidička se dostala do smyku a narazila do protijedoucího vozu.  

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Od půl jedenácté dopoledne zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému při dopravní nehodě, která se stala na silnici č. 13 u Dětřichova.

19letá řidička osobního vozu Opel Corsa, která jela od Liberce, dostala zřejmě smyk, následkem kterého se auto přetočilo bokem do protisměru a narazilo do osobního vozu Škoda Fabia, které jelo od Frýdlantu. Při srážce vozidel utrpěl 78letý muž, který seděl jako spolujezdec v Oplu Corsa, velmi vážné poranění a přímo na místě nehody zemřel. Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje převezla do krajské nemocnice v Liberci další čtyři osoby s drobnými poraněními.

Již při oznámení dostali hasiči informaci, že v jednom z vozů zůstal zaklíněný člověk. Hasiči muže vyprostili pomocí hydraulického zařízení a poskytli první předlékařskou pomoc, se zdravotníky poté pomáhali při resuscitaci. Přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl. Jelikož v havarovaném voze cestovalo také dítě, hasiči mu darovali pro zmírnění stresu plyšovou hračku maskota HZS Libereckého kraje – plamínka Flambuchu.

Na místě došlo k úniku provozních náplní, hasiči je zasypali sorpčními látkami. Komunikace I/13 byla po dobu zásahu uzavřena.

U řidičů obou vozidel, 19leté dívky a 78letého řidiče Škody Fabie, provedli policisté orientační dechové zkoušky. Jejich výsledky byly negativní. Jako příčina nehody se v tuto chvíli jeví nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky ze strany 19leté řidičky. Přesnou příčinu nehody a její okolnosti osvětlí kriminalistům znalecké posudky, které si v souvislosti s vyšetřováním nehody vyžádají. Rovněž bude nařízena soudní pitva ke zjištění příčiny a mechanismu úmrtí 78letého spolujezdce z osobního vozu Opel Corsa, který nehodu nepřežil.

Policisté z důvodu vyšetřování nehody silnici obousměrně uzavřeli a ve směru od Frýdlantu odkláněli  dopravu přes Raspenavu, ve směru od Liberce přes Mníšek a Oldřichov v Hájích. Komunikace byla opět zprůjezdněna ve 14.00 hodin.

Od začátku tohoto roku zemřelo na silnicích Libereckého kraje již jedenáct osob.

Pin It on Pinterest