Stále více turistů přijíždí na návštěvu do Libereckého kraje. Přibývá zahraničních i tuzemských hostů, kteří představují téměř 80% návštěvníků kraje. Vyplynulo to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu.

kraj

V hromadných ubytovacích zařízeních v Libereckém kraji se ve 2. čtvrtletí 2016 ubytovalo celkem 183 223 hostů, tedy o 3,0 % více než ve stejném období roku 2015. Dynamičtěji však ve sledovaném období vzrostla návštěvnost zahraničních hostů, a to o 6,2 %. Počet domácích turistů se zvýšil o 2,2%. Ze zahraničních návštěvníků (37 448), kteří v Libereckém kraji pobývali, se jednalo především o Němce (56, 8%), Poláky (12,2%), Slováky (6%) a Holanďany (4,8%).

Jsme rádi, že se naše práce odráží na výsledcích návštěvnosti,“ říká Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana pro resort cestovního ruchu, kultury a památkové péče. „Neustále se snažíme zlepšovat způsob propagace, sledovat trendy v komunikaci a rozvíjet cestovní ruch v kraji. V letošním roce jsme se zaměřili na propagaci filmové turistiky a filmových míst, návštěvníkům jsme nabízeli a stále nabízíme mapu filmových lokací, pracujeme i na online-verzi této mapy. Toto téma je samozřejmě vhodné pouze pro domácí turisty, pro ty zahraniční máme připravené nabídky z oblasti poznávací dovolené a aktivní dovolené, nevyhýbáme se ani zážitkům a sklářství,“ dodává Hana Maierová.

Meziročně více návštěvníků zaznamenalo také dalších 11 krajů České republiky, Liberecký kraj je osmým nejvíce navštěvovaným z nich. Turisté v hromadných ubytovacích zařízeních Libereckého kraje ve sledovaném období strávili 496 379 nocí, z toho domácí hosté 390 119 nocí (78,6 %). Meziročně se tak počet přenocování hostů zvýšil o 2,9 % (v případě zahraničních hostů nárůst o 10,7 %, v případě domácích o 1,0 %). Průměrná délka přenocování v úhrnu i u domácích hostů činila shodných 2,7 nocí (tj. 3,7 dnů), zahraniční návštěvníci v kraji strávili v průměru 2,8 nocí (tedy 3,8 dnů).

Od začátku roku 2016 pak Liberecký kraj a jeho hromadná ubytovací zařízení navštívilo 385 040 turistů. Ve srovnání s první polovinou roku 2015 se zájem o Liberecký kraj zvýšil o 5,4 % s tím, že vzrostl jak počet zahraničních hostů (o 10,9 %), tak domácích (o 3,8 %). „V tuto chvíli již připravujeme kampaně na rok 2017, rádi bychom ukázali Liberecký kraj jako „kraj bohatý na kulturní akce“, takže i v tomto duchu se naše propagace ponese,“ uzavřela Hana Maierová. K největším lákadlům Libereckého kraje se tradičně řadí Jizerské hory a Český ráj.

Pin It on Pinterest