PodObyvatelé domu na podomní prodejce přivolali strážníkyomní prodejci energie dostali za porušení nařízení obce pokutu.

 

Frýdlant, 5. 4. 2017 – Na tísňovou linku městské policie oznámila jedna z obyvatelek Frýdlantu, že v blízkosti jejího bydliště se pohybují podomní prodejci.

Strážníci přijeli na místo a zjistili dvě zaparkovaná firemní vozidla s logem prodejce energií. V panelovém domě zjistili, že prodejci nabízí podomní prodej služeb, což je ve Frýdlantu Nařízením města Frýdlant č. 1/2017 o zákazu podomního a pochůzkového prodeje města zakázáno. Strážníkům se podařilo zjistit muže, který se o podomní prodej pokoušel, a uložili mu blokovou pokutu.

V Liberci i ve Frýdlantu je podomní i pochůzkový prodej zakázán. Obce tak reagují na rizika, která jsou s tímto druhem prodeje spojena nejenom při prodeji energií. Jedná se především o nevýhodné nabídky, podvodné nebo nátlakové praktiky, které jsou často zacílené na seniory. V některých případech podomní prodej slouží pouze jako záminka k páchání trestné činnosti.

Zdroj: Městská policie Liberec

Pin It on Pinterest