Festival raně středověkého vojenství v archeoskanzenu Curia Vítkov u Chrastavy. Po oba dny program pro celou rodinu s aktivitami pro děti korunuje závěrečná scénická bitva všech účinkujících.

Vrchol sezóny na Curii Vitkov proběhne v sobotu a neděli 22.-23. července 2017. Jednou za tři roky – právě letos – pořádáme naši akci jako velký historický festival raného středověku s datací od devátého do třináctého století.

Diváci se setkají s válečníky z různých koutů Evropy – od Vikingů, Franků, Velkomoravanů, přes románské rytíře po křižáky. Uvidíte jejich zbraně, zbroje, oděv, výstroj, koně, nástroje či táborové vybavení.

Také letos bude součástí akce doprovodný program věnovaný především dětem. Můžete se tedy těšit na tradiční lučištnický turnaj, raně středověká řemesla, výcvik vojáků, ukázky koní a jezdectva, turnaj, komentované prohlídky dvorce a oblíbenou – Dětskou bitvu!

Vrcholem každého dne pak samozřejmě bude samotné Dobývání – letos ve formě scénického akčního příběhu zasazeného do dob křížových výprav proti polabským pohanským kmenům.

Na místě zajištěno občerstvení.

Kdy: 22. – 23. července od 10 – 15 hodin

Kde: Curia Vítkov

Vstupné: 50 Kč děti, 100 Kč dospělí, 250 Kč rodinné

(U rodinného vstupného neomezený počet dětí. Děti do výšky bitevní sekery zdarma.)

Zdroj: Kudy z nudy

Pin It on Pinterest