DGS Druckguss Systeme Liberec s.r.o. bylo založeno roku 1991 se zaměřením na slitiny hliníku pro díly karoserie, řízení a agregátů různých sérii především pro automobilový průmysl. Zhruba 80 procent výroby se vyváží do zahraničí, zbývající podíl je dodáván zákazníkům v České republice. Obrat cca. 1,6 mld Kč. S počtem 430 zaměstnanců. Ředitelem je pan Luboš Pfohl.

Jaké společnost nabízí benefity a proč by měl uchazeč o zaměstnání zvolit právě DGS Liberec?

U nás v DGS se na benefity vlastně nedíváme jako na něco extra, ale jako na samozřejmost. Uveďme pár příkladů těch klasických benefitů. Vánoční odměna v minulém roce činila 20 000,- Kč pro každého. Příspěvek na dovolenou 2 000,- Kč, měsíční příspěvek na obědy a stravenky je v úhrnu 2 500,- Kč atd. Pravidelné měsíční bonusy tak celkem činí zhruba 5 500,- Kč,  ovšem pokud ve firmě pracujete dlouho, nebo se třeba zrovna ženíte, či vdáváte, nebo se Vám narodí potomek, je to ještě mnohem více.

Ovšem ještě víc, než na hmotné benefity, dbáme na firemní kulturu a dodržování hodnot a etiky v práci. Dobře víme, že přátelské vztahy (napříč hierarchií a odděleními), slušné chování, a neustálé zlepšování pracovního prostředí, jsou právě tou naší férovou nabídkou, díky které si zaměstnance nejen dlouhodobě udržíme, ale díky nim třeba i získáváme další kolegy na základě osobních doporučení. Neustále na lepších podmínkách pracujeme a snažíme se sledovat a hlavně aplikovat nejnovější trendy a tak věříme, že až v roce 2020 otevřeme novou výrobní halu, nebudeme mít problém najít dalších 200 skvělých kolegů.

V DGS se z kolegů často stanou přátelé

 

Dostanu se do práce veřejnými dopravními prostředky?

Sídlíme ve Volgogradské ulici v Liberci – Karlinkách a tak je dopravní dostupnost velmi dobrá. V rámci Liberce k nám jezdí dvě autobusové linky (zastávka Karlinky a Husitská), dvě tramvajové linky (Kubelíkova) a jedna vlaková (Liberec- Horní Růžodol). Ze všech je to k nám 5 – 10 minut pěšky. Kdo přijede z širšího okolí Liberce autem, může, máme parkoviště pro zaměstnance a další právě dokončujeme. Za zmínku též stojí, že pro zaměstnance s bydlištěm vzdáleným přes deset kilometrů poskytujeme příspěvek na cestovné 800 – 950,- Kč měsíčně. Řadě našich kolegů se to velmi vyplatí, protože se spolu dohodnou a jezdí třeba jedním autem, za což jsme velmi rádi, protože se tak šetří nejen peníze, ale i příroda.

Jaká je v DGS nástupní mzda a na kolik peněz se zaměstnanec může vypracovat?

Na to je těžké v krátkosti odpovědět. Nástupní plat se samozřejmě liší dle dané pozice, avšak třeba u kolegů ve výrobě je to hned zpočátku až 25 000,- Kč s tím, že jak se daný člověk zapracuje, ihned mzdu zvyšujeme. A samozřejmě v zájmu nás všech je co nejrychlejší zapracování všech zaměstnanců, takže i nováčci, kteří k nám přijdou jako úplní zelenáči, se nemusí ničeho obávat.

Platy zaměstnanců v DGS neustále rostou – především na základě jejich profesních kvalit, též reagujeme i na vývoj na trhu práce. Například letos v lednu byla všem 430ti zaměstnancům navýšena měsíční mzda o 2 000,- Kč. Každý aktivní kolega a kolegyně má také možnost zúčastnit se našeho zlepšovatelského hnutí, kde lze za dobrý návrh získat odměnu až 300 000,- Kč. A to už stojí za přemýšlení, co myslíte?

Co jsou největší úspěchy společnosti?

Z našeho pohledu je velkým úspěchem to, že umíme uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků z automobilového průmyslu, kupříkladu firem Mercedes či Jaguar. Je to fajn pocit, když můžete na ulici s hrdostí ukázat svému dítěti nejnovější Mercedes a říci “Podívej, část toho auta jsem sám vyrobil!”…

Tím se dostáváme k tomu, co je však opravdu klíčové. K našim zaměstnancům. Stále se snažíme udržet si “punc” rodinné firmy. I přesto, že jsme součástí velké švýcarské skupiny DGS. U nás však stále panují přátelské vztahy, často si v práci tykáme, často spolu po práci zajdeme na pivo, nebo za sportem. Naprostá většina našich kolegů jsou Češi, takže si dobře rozumíme. Setkáváme se pravidelně na akcích, které jako firma pořádáme. Naší férovou nabídkou je to, že svým zaměstnancům pomáháme být úspěšní. Jedině tak můžeme být úspěšní jako firma.

Přijďte si ověřit, že to, co tvrdíme, je opravdu pravda. Zavolejte na 731 421 579, nebo pište na personalistika@dgs-druckguss.com. Rádi u nás přivítáme všechny schopné lidi bez ohledu na profesi. Pro šikovného člověka se dobrá práce vždycky najde!

 

 

 

Pin It on Pinterest