Závod na výrobu tlakových odlitků z hliníkových slitin, které mají využití v automobilovém průmyslu, má zájem ve Frýdlantu už začátkem roku 2021 otevřít firma DGS. Svůj projekt přišli její zástupci koncem května představit starostovi Frýdlantu Danu Ramzerovi, prezentovali ho také Libereckému kraji. Město Frýdlant i Liberecký kraj vznik výrobního závodu podporují. Zástupci Frýdlantu, Libereckého kraje a firmy DGS Druckguss Systeme s.r.o. proto v úterý 9. července uzavřeli společně Memorandum o spolupráci na projektu DGS Frýdlant, které stvrdili svými podpisy.

Za město Frýdlant memorandum podepsal starosta Dan Ramzer, za Liberecký kraj hejtman Martin Půta, za firmu DGS pak majitel Andreas Müller a jednatelé Jitka Ministrová a Luboš Pfohl.

Projekt DGS Frýdlant řeší stavbu nové výrobní haly. „Firma DGS nám představila možnosti výstavby areálu ve Frýdlantě a definovali jsme si podmínky, za kterých by stavba měla vznikat. Věřím, že se projekt podaří zrealizovat, protože pracovní příležitosti Frýdlantsko opravdu potřebuje,“ říká starosta Frýdlant Dan Ramzer.

„Díky tomuto projektu vzniknou ve Frýdlantském výběžku nová pracovní místa a věřím, že se také změní negativní trend, kdy spousta lidí odsud dojíždí do liberecké průmyslové zóny. Je to další krok k tomu, aby Frýdlantsko navázalo na svou bohatou průmyslovou tradici, která nyní, po období útlumu, opět ožívá. K dalšímu rozvoji tohoto regionu by pak výrazně přispělo dokončení stavby silnice I/13 z Krásné Studánky do Frýdlantu,“ doplnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Ve Frýdlantu by firma DGS, kterou vlastní švýcarští majitelé, chtěla výrobu zahájit už začátkem roku 2021, kompletně využitá by měla být kapacita závodu do čtyř let. „Firma DGS je firmou švýcarskou, má ještě dvě dceřiné společnosti. Jednu v Číně a druhou v Liberci. Na všech třech místech, tedy ve Švýcarsku, v Číně i v České republice, rozšiřuje výrobu. A právě v naší republice si ke stavbě závodu vybrala Frýdlant,“ vysvětluje jednatel a ředitel firmy Luboš Pfohl.

Odlitky z hliníkových slitin, které by se mohly ve Frýdlantě v závodě DGS v případě, že se projekt podaří, vyrábět, mají využití hlavně v automobilovém průmyslu v elektro mobilitě. „Vyrábějí se z nich totiž hliníkové karoserie, které mají vliv na hmotnost automobilů a tím pádem redukci CO₂,“ uzavírá Luboš Pfohl, jednatel firmy.

Zdroj: TZ Město Frýdlant

 

[pt_view id=“b74251faj2″]
[pt_view id=“673d3cctsq“]
[pt_view id=“b6ea8f194d“]
[pt_view id=“b90a221j8l“]
[pt_view id=“f3784a8dor“]
[pt_view id=“76600d0f1w“]

Pin It on Pinterest

X
X