V sobotu dopoledne symbolicky převzal hejtman Martin Půta od Lucie Karlové, ředitelky Preciosa Lighting, značku Křišťálové údolí – Crystal Valley. Tento unikátní projekt, který chce Liberecký kraj rozšiřovat a dále rozvíjet, představuje turistům a obyvatelům kraje tradiční umění výroby a úpravy skla, skleněných komponentů, bižuterie a šperků. Malí i velcí výrobci v oboru, školy, muzea, ateliery a hutě přivítaly za dva dny na patnáct tisíc návštěvníků.

“Tak velký zájem o Křišťálové údolí  nás samozřejmě těší. Je známkou toho, že sklo ve všech podobách není a nebude ani v 21. století přežitým materiálem. Díky své kráse a zejména díky umění těch, kteří s ním pracují a kteří jej do krásy taví, foukají, brousí, barví, leští a dělají vše tak, že nás výsledek ohromí, bude sklo vždy součást naší kultury,” řekl hejtman Půta.

Křišťálové údolí se návštěvníkům otevřelo o víkendu 26. a 27. října. Více než 40 subjektů v Českém ráji, Lužických horách, Jizerských horách a Krkonoších ukázalo, jak na svět přichází jejich výrobky.

Liberecký kraj plánuje do Křišťálového údolí zapojit nejen další skláře a výrobce bižuterie, umělecké školy a ateliery, ale i ubytovací zařízení a další služby, které podpoří myšlenku ucelené značky, jež prochází celým regionem.

Zdroj: Liberecký kraj

[pt_view id=”b74251faj2″]
[pt_view id=”673d3cctsq”]
[pt_view id=”b6ea8f194d”]
[pt_view id=”b90a221j8l”]
[pt_view id=”f3784a8dor”]
[pt_view id=”76600d0f1w”]

Pin It on Pinterest