fbpx

Frýdlant rozdá občanům starším 65 let balíčky, obsahující ochranné pomůcky sloužící k eliminaci nákazy novým typem koronaviru. V každém balíčku najdou senioři dvě bavlněné roušky s aktivním stříbrem, dvě látkové roušky s kapsou na nanofiltr a čtyři kusy tohoto nanofiltru. Darování balíčků s ochrannými pomůckami schválili zastupitelé i radní města Frýdlant. Každý senior starší 65 dostane jeden.

„Na základě vládních opatření proti šíření koronaviru nakoupilo město Frýdlant certifikované antibakteriální bavlněné ochranné roušky s aktivním stříbrem, které chrání ústa a nos proti vniknutí virových onemocnění. Dva kusy těchto roušek, společně s dvěma kusy dvouvrstvých roušek a čtyřmi kusy nanofiltrů darovaných Libereckým krajem, bude město díky dobrovolníkům doručovat od 8. do 14. září 2020 přímo do schránek 1631 seniorů ve věku 65+. Balíček je doplněn o ikona souboruletáček, který vysvětluje jak pomůcky používat a jaká opatření dodržovat,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Peníze na nákup pomůcek uvolnilo město Frýdlant ze svého rozpočtu a balíček je pro každého seniora staršího 65 let zdarma. „Na přípravě a distribuci se podílelo a podílí více jak dvacet dobrovolníků z řad zaměstnanců Městského úřadu Frýdlant, kteří práci odvedli nad rámec svých pracovních povinností,“ doplňuje tajemnice Městského úřadu Frýdlant Veronika Bubeníčková.

„Apelujeme na naše seniory, aby ochranné pomůcky používali a využívali. Nejen tam, kde je to nařízené, ale třeba i na místech, kde je větší koncentrace osob.  Aby byla ochrana co nejlepší, je třeba dodržovat pokyny, které mají přehledně shrnuté na speciálně vytvořeném letáku. Tam se dozvědí například to, jak vkládat nanofiltr do látkové roušky nebo jak roušky udržovat,“ dodává starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Jde o další krok, kterým chce město Frýdlant ochránit své seniory. Už na jaře, v době krizového stavu, rozdalo každému obyvateli města staršímu 65 let dvě látkové roušky.

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

každý, kdo ukončí střední školu s výučním listem ve srovnání s těmi, kteří skončí se školou hned po základce a dále nepokračují. Pokud zvládnete i maturitu, stoupnou vaše celkové životní příjmy průměrně na 40,4 milionů. Čísla vychází ze dvou nedávných výzkumů (Úřad...

číst více
6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

Zveme Vás na 6. ročník Táta festu!Vystoupí oblíbené kapely - TYGROO, RAJTARAJ a HUSO.Se svým Loutkovým automatem (nejen) pro děti přijede Dorka Bouzková.Vstup ZDARMA!Těšit se můžete na již tradiční pivní speciál TÁTAbír z místního pivovaru...

číst více
Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Impozantní dominantu hřbitova v Novém Městě pod Smrkem tvoří významná památka. Je jí velkolepě pojatá rodinná hrobka – takzvané Klingerovo mauzoleum. O její stavbu se postarali potomci zakladatele zdejších textilních továren Ignaze Klingera...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X