fbpx
Na rozdíl od některých jiných krajů, zůstanou střední školy v Libereckém kraji i příští týden otevřeny. Omezení se budou vztahovat pouze na tělesnou a hudební výchovu. Krajský hygienik Vladimír Valenta tak mohl rozhodnout na základě aktuálního vývoje epidemiologické situace v našem kraji, kde je s výjimkou Liberecka ve všech ostatních oblastech pozorován stabilizovaný stav. Nově i na Jablonecku. Mám z tohoto rozhodnutí radost, jsem totiž přesvědčen o tom, že nejen pro studenty je z mnoha důvodů lepší učit se přímo ve školách než na dálku z domova.
 
Dobrou zprávou je také to, že v našem kraji máme zatím nejmenší počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 v celé ČR. Nízký je také podíl případů u nejrizikovější věkové kategorie 65+, který se pohybuje okolo 5 % z celkového počtu. Opět platí, že největší podíl připadá na Liberecko, v ostatních částech kraje se v této věkové kategorii jedná o jednotky případů. Liberecký kraj jako celek tak zůstává i nadále v zelené zóně, kde se vyskytuje nákaza bez komunitního přenosu.
 
Martin Půta, hejtman Libereckého kraje
Kunratická kosa 2021 ve fotografiích

Kunratická kosa 2021 ve fotografiích

KUNRATICKÁ KOSA 2021 ZNÁ SVÉ VÍTĚZEV sobotu 21. srpna 2021 se v Kunraticích uskutečnil v pořadí 3. ročník soutěže v ručním kosení trávy. Celé klání v této tradiční dovednosti probíhalo za krásného počasí a v příjemné divácké atmosféře. Početné publikum s obdivem...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X