Restaurace

Restaurace, hospody a bary budou mít od pátku otevřeno jen do 20 hodin a u stolu budou moct sedět pouze čtyři lidé. Dříve ostatní nastavená pravidla zůstávají.

 

Obchodní centra

Vláda provozovatelům nařídí vypnutí veřejných wifi sítí a omezení provozu takzvaných food courtů, tedy pater s restauracemi převážně rychlého občerstvení. U stolu budou moct sedět opět pouze dva lidé.

 

Školy

Od pondělí 12. 10. se pro prezenční výuku uzavřou vysoké školy v Česku. Výjimku bude mít pouze praktické vyučování u medicínských a zdravotnických oborů. Doma zůstanou následujících 14 dnů i studenti středních škol. Výjimka pro praktické vyučování prozatím zůstává.

 

Prezenční výuka bude pokračovat na prvních stupních základních škol. Na druhých stupních vláda zavede střídavou výuku. Pro příklad to znamená, že ve školách, která má dvě třídy v jednom ročníku, bude jeden týden na prezenční výuce třída A, zatímco třída B se bude učit z domova. Další týden si to vymění.

 

Dochází rovněž k plošnému uzavření základních uměleckých škol, výjimku bude mít pouze individuální výuka v rovině jeden žák – jeden učitel. Omezuje se také fungování školních klubů.

 

V pondělí a úterý 26. a 27. října budo dny volna.

 

Úřady

Provoz úřadů přechází na režim, v jakém byly letos na jaře, tedy že budou otevřeny pouze dva dny v týdnu na pět hodin.

 

Sport

Od pondělí ruší všechny profesionální i amatérské sportovní aktivity odehrávající se uvnitř. Venkovní sportování je dovoleno v počtu maximálně 20 osob. Výjimku budou mít mezinárodní zápasy, a to bez diváků a s dalšími omezeními.

 

Nová nařízení rovněž uzavírají fitness centra, vnitřní bazény a posilovny, a to už od půlnoci ze čtvrtka na pátek.

 

Kultura a volný čas

Od pondělí dojde k uzavření a zrušení všech kulturních událostí. Zavřou kina, divadla, zoologické zahrady aj.

 

Nemění se opatření u svateb, jejich podmínky zůstávají takové, jaké Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo před týdnem, tedy omezení na počet 30 svatebčanů.

 

Sociální zařízení

Následujících 14 dnů budou rovněž plošně zakázány návštěvy ve zdravotnických a sociálních pobytových zařízeních.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů je každoroční akce, která si klade za cíl umožnit široké veřejnosti neformální a bezprostřední setkání s křesťanstvím. Během této události jsou v podvečerních a nočních hodinách otevřeny pro veřejnost vybrané kostely různých...

číst více

Už sedm let pomáháme školám na Frýdlantsku…

V projektu Místní akční plán Frýdlantsko III se zástupci škol, neziskovek a obcí společně setkávají a přemýšlí, co by se dalo na Frýdlantsku ve vzdělávání zlepšit. Mapujeme vzdělávání na Frýdlantsku, aby naše děti měly lepší šance ve škole i v...

číst více

Komise soutěže Vesnice roku hodnotila Višňovou

Soutěž Vesnice roku 2023 je v plném proudu. Do pátku 28. dubna2023 mohly obce podávat své přihlášky a nakonec se do sedmadvacátého ročníku zapojilo hned 175 úžasných obcí. V průběhu května a června je čeká napínavý boj o titul, kdy je navštíví krajské komise a vyberou...

číst více

Pin It on Pinterest