fbpx

Bylo pondělní sváteční ráno 28. 9. 2020 a teploměr ukazoval bídné 3 stupně nad nulou. Rozumný člověk radši zalezl zpátky do teplých peřin a pokusil se ještě na chvíli usnout. To však neplatilo pro všechny. Již od brzkých ranních hodin se totiž ve frýdlantském parku připravovala charitativní akce, jejíž výtěžek putoval na dobrou věc. Akce Boříme bariéry, aneb spolu to jde líp 2020.

Kdo za tím vším stál? Možná budete překvapeni, ale studenti. Studenti zapojení v projektu Světová škola z Gymnázia Frýdlant. Společnými silami uspořádali třetí ročník charitativního běhu „Boříme bariéry (aneb spolu to jde líp)“, který se nakonec mohl uskutečnit i navzdory nepřízni počasí a nelepšící se situaci související s pandemií koronaviru.

Ptáte se proč „Boříme bariéry“? Jde o boření bariér mezi majoritní společností a lidmi s handicapem, zprostředkování jejich kontaktu a nauky, že jsou to obyčejní lidé jako my.

Celá akce byla zaštítěná Člověkem v tísni a starostou Frýdlantu Danem Ramzerem. Zúčastnilo se jí na 200 běžců spolu s partnery Domovem Raspenava, Sdružením TULIPAN, Andreou Klozovou za nadaci Mathilda, ergoterapií z lékařské fakulty UK nebo s hostem Helenou Karáskovou Erbenovou. Tato česká multisportovkyně a čtyřnásobná mistryně světa ve čtyřech různých disciplínách přijela podpořit ostatní závodníky, kteří startovali po jejím boku. Zřejmě se to i vyplatilo, vítěz 5 km okruhu Vojtěch Galáč v kategorii mužů zaběhl trasu v neuvěřitelném čase 17 minut. A to se závod běžel na rozhlednu a zpět.

Slavilo se náramně, podařilo se totiž vybrat rekordních 22 500,- korun na podporu Domova Raspenava a Jedličkova ústavu v Liberci.

Nechť se takto a ještě lépe vydaří i další budoucí ročníky!

Za Světovou školu Gymnázia Frýdlant
Anežka Pokorná

Foto: Otto Kučera, Gabriela Prokešová a Štěpán Černý

Fotografie najdete zde.

Zdroj: Město Frýdlant

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

každý, kdo ukončí střední školu s výučním listem ve srovnání s těmi, kteří skončí se školou hned po základce a dále nepokračují. Pokud zvládnete i maturitu, stoupnou vaše celkové životní příjmy průměrně na 40,4 milionů. Čísla vychází ze dvou nedávných výzkumů (Úřad...

číst více
6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

Zveme Vás na 6. ročník Táta festu!Vystoupí oblíbené kapely - TYGROO, RAJTARAJ a HUSO.Se svým Loutkovým automatem (nejen) pro děti přijede Dorka Bouzková.Vstup ZDARMA!Těšit se můžete na již tradiční pivní speciál TÁTAbír z místního pivovaru...

číst více
Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Impozantní dominantu hřbitova v Novém Městě pod Smrkem tvoří významná památka. Je jí velkolepě pojatá rodinná hrobka – takzvané Klingerovo mauzoleum. O její stavbu se postarali potomci zakladatele zdejších textilních továren Ignaze Klingera...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X