Milí kamarádi, přátelé, příznivci Jizerek!
Chtěli bychom Vás poprosit o pomoc při šíření naší prosby o pomoc s financováním závěrečných etap našeho filmu o Jizerkách. Mnoho z Vás vidělo pracovní upoutávku a líbila se jim. Většinu práce už máme hotovou, ale postprocesing je náročný a drahý. Věříme ale, že díky Vám se nám vše podaří i dotáhnout do zdárného konce! Můžete nás podpořit buď vybráním si některé z nabízených cen na Hit Hitu, viz https://www.hithit.com/cs/project/8640/jizerske-hory-celovecerni-dokumentarni-film-pro-kina-a-ct a nebo i jen prostým sdílením, aby se naše prosba dostala do co nejširšího povědomí lidí, kteří nám fandí a jsou ochotni pomoci.

 

Jak to začalo

Viktor Kuna vešel do povědomí diváků svým úspěšným lyricko-epickým celovečerním filmem o Krkonoších. V kinech a na digitálních platformách ho vidělo na 20 000 lidí a ve dvou dílech již 3 x film vysílala ČT a nyní je německá verze v kinech v Německu. V návaznosti na tento úspěch vytváříme film Jizerské hory. Opět celovečerní dokument.

 

Co je náš cíl?

Fascinující historie a krása Jizerských hor nám učarovala. Chceme jim naším filmem vzdát hold. Zároveň nás ale trápí, jak hory stále více devastujeme. I o tom náš film bude ….

 

Detaily

Celovečerní autorský dokumentární film o Jizerských horách, který vypráví příběh Jizerských hor od jejich geologického vzniku až po současnost, s důrazem na to, jak člověk hory měnil a mění.

 

… a ještě něco navíc

Každý dobrý film obsahuje nějakou perličku. Náš film nebude jiný. Ale prozrazovat nebudeme, nebylo by to překvapení!

 

Kdo jsme?

Viktor Kuna, býval úspěšný houslista, který jako sólista koncertoval po světě. Natočil 6 sólových disků. Ale těžký úraz mu v roce 2002 změnil život. On to ale nevzdal a stal se z něj neméně úspěšný moderátor, cestovatel a organizátor festivalu Dech hor. To vše ho přivedlo k tvorbě filmů. Začal krátkými dokumenty o Liparských ostrovech, buddhistických klášterech v Indii a v roce 2017 uvedl svůj první celovečerní film Krkonoše.

René Bělohradský, učitel angličtiny, cestovatel, průvodce, horolezec, ale především člověk, který se v Jizerských horách narodil a kterému se dostaly tyto jedinečné hory pod kůži a nedovede si bez nich svůj život už představit. Když ho Viktor Kuna vyzval ke spolupráci na filmu o těchto horách, neváhal ani okamžik.

Proč to děláme?

Jak jistě víte, mnoho firem i státních institucí, které by film mohly podpořit, bojují momentálně leckdy o holé přežití a všechny své finanční prostředky směřují na konsolidaci svých společností. My ale věříme, že společně s Vaší pomocí tento náročný projekt dotáhneme i přes všechny pandemické úklady do zdárného konce.

Film je v podstatě v hrubé formě hotov. Sami točíme, stříháme, píšeme scénář i komentář, ale chybí nám prostředky na finální úpravy, s kterými nám budou pomáhat profesionální studia a profíci na danou oblast, jako například barevná a zvuková postprodukce, nahrání komentáře, výroba speciálního formátu pro kina.

Rádi bychom dotáhli nastoupenou vysokou kvalitu do úplného konce, bez ústupků a kompromisů kvůli nedostatku finančních prostředků.

Pracovní upoutávka se setkala s velmi příznivým ohlasem, což nás povzbudilo k další usilovné tvůrčí práci a za což Vám ještě jednou z celého srdce děkujeme.

Chtěli bychom Vás potěšit premiérou nejpozději na jaře příštího roku.

Všem Vám moc předem děkujeme!

René Bělohradský a Viktor Kuna

Mediálním partnerem připravovaného filmu je regionální informační portál portál freedlantsko.eu.

Závady na veřejném osvětlení dočasně hlaste

Město Frýdlant ke konci minulého roku ukončilo spolupráci se správcem veřejného osvětlení z důvodu vypršení platnosti aktuální smlouvy. V současné době probíhá výběrové řízení na nového správce veřejného osvětlení. Do té doby, než bude s novým...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X