Vláda dnes večer rozhodla o zákazu nočního vycházení a částečně i denního vycházení. Zákaz by měl platit od středy 28. října do půlnoci v úterý 3. listopadu. Výjimkou jsou cesty do zaměstnání apod.

Během dne budou moci lidé mimo domov jen za prací a podnikáním a cestovat jen za rodinou a osobami blízkými. Dále budou moci vyrazit do obchodu při obstarávání základních životních potřeb, jako jsou potraviny, léky, hygienické prostředky nebo krmiva pro zvířata, a také kvůli zajištění potřeb pro své blízké a příbuzné.

V noci dostanou výjimku lidé pro cestu do zaměstnání, pro neodkladné cesty a pro procházky se psem do 500 metrů od domova.

Výjimky zákazu volného pohybu během dne (od 5.00 h do 20.59 h)

  1. Cesty do zaměstnání a zpět;
  2. Nezbytné cesty za rodinou a blízkými
  3. Nezbytný nákup potravin, léků, hygienických potřeb, krmiv pro zvířata, pohonných hmot, nezbytných finančních a poštovních služeb, odkládání odpadu pro sebe a své blízké

Výjimky v noci (od 21.00 h do 4.59 h)

  1. Cesty do zaměstnání a zpět
  2. Cesty k výkonu povolání
  3. Cesty k zajištění bezpečnosti a pořádku, ochrany zdraví, veřejné hromadné dopravy, zásobování a rozvážkové služby
  4. Neodkladné cesty z důvodu ochrany, života, zdraví či majetku
  5. Venčení psa do 500 metrů od bydliště

Prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti zahájen!

V pondělí 27. března 2023 byl v Turistickém informačním centru v přízemí radnice spuštěn prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti 2023. Vstupenky se prodávají na jednotlivé dny slavností, které se konají od 19. do 21. května 2023 nebo je možné...

číst více

Pin It on Pinterest