fbpx

Od května do září 2020 zjišťovali pracovníci místních sociálních organizací a ÚP, zda by obyvatelé Frýdlantska využili tzv. stacionář – tedy denní centrum (ve všední dny) pro seniory a osoby se zdravotním handicapem. Ptali jsme se cíleně osob pečujících o své příbuzné i samotných seniorů a osob vyžadujících péči. 

Ankety se zúčastnilo 113 osob z Frýdlantska (nejčastěji byl zastoupen Frýdlant), z nichž drtivá většina by využila více nabízených služeb (79%). Podívejte se, o které služby stacionáře by byl největší zájem.

Z odpovědí je zřejmé, že bez svozové služby by stacionář pro většinu klientů neměl význam: více jak 66 % dotazovaných uvedlo, že svoz potřebuje.

Vzhledem k finanční náročnosti provozu stacionáře nás zajímalo, zda by bylo klienti a jejich rodiny ochotny za službu platit a kolik. Rodiny a klienti jsou z většiny ochotní na službu přispívat finančně, nejčastěji do 500 Kč měsíčně.

V anketě jsme se také chtěli dozvědět, kdo by službu nejčastěji využíval. Z odpovědí vyplývá, že by to byla z 65 % žena a klienti by byli nejčastěji ve věku 65+. 

Jak je vidět, denní stacionář vnímají obyvatelé Frýdlantska jako potřebný a není jich málo. Nyní můžeme začít připravovat postupné kroky k tomu, aby mohla být služba zahájena během 3 let.

Anketa vznikla v rámci procesu komunitního plánování sociálních služeb na Frýdlantsku. Děkujeme za spolupráci místním sociálním službám, především pak DOMOVU U SPASITELE, pečovatelským službám a pracovnicím KOP Frýdlant Úřadu práce.

10/2020

Mgr. Lenka Porubská, koordinátor plánování sociálních služeb, Mikroregion Frýdlantsko

                                 

Kunratická kosa 2021 ve fotografiích

Kunratická kosa 2021 ve fotografiích

KUNRATICKÁ KOSA 2021 ZNÁ SVÉ VÍTĚZEV sobotu 21. srpna 2021 se v Kunraticích uskutečnil v pořadí 3. ročník soutěže v ručním kosení trávy. Celé klání v této tradiční dovednosti probíhalo za krásného počasí a v příjemné divácké atmosféře. Početné publikum s obdivem...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X