fbpx

Dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci v různých odvětvích lidského života v souvislosti s nouzovým stavem a krizí způsobenými novým typem koronaviru, hledá v současné době Město Frýdlant. Hlásit se mohou na emailové adrese dobrovolnici@mesto-frydlant.cz. Pomoc je vítaná například pro oblast sociálních služeb, pro výuku, nákupy, dopravu nebo mohou dobrovolníci nabídnout jiné služby, které mohou být v době krize potřebné.

„S ohledem na to, že je v České republice vyhlášen kvůli nepříznivému vývoji nemoci Covid-19 nouzový stav a zatím se situace ohledně vývoje nemoci příliš nelepší, rozhodlo se Město Frýdlant aktivovat dobrovolníky. Tedy lidi, kteří jsou v případě potřeby ochotní a schopní vypomoci například v sociálních službách či zdravotnictví ve chvílích, kdy dojde k výpadku tamního personálu, nebo třeba s výukovou dětí, nákupy či dopravou. Žádáme proto všechny takové dobrovolníky, aby se městu přihlásili,“ vyzývá starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Výzva je určena dobrovolníkům, kteří jsou ochotni pomoci na území města Frýdlant.

Každý, kdo se rozhodne nabídnout svou dobrovolnou pomoc, nechť napíše do emailu své celé jméno, telefonní číslo a oblast, ve které může pomoci a odešle vše na mailovou adresu dobrovolnici@mesto-frydlant.cz. Město Frýdlant údaje zanese do speciálního formuláře a dobrovolníka zkontaktuje ve chvíli, kdy bude jeho pomoc potřebná. 

„Děkujeme každému, kdo může pomoci a svou pomoc nabídne. Ať se jedná o jakoukoli oblast, kde se můžeme dostat kvůli koronaviru do potíží. Každá ruka ochotná pomoci se cení,“ uzavírá starosta Frýdlantu. 

Dobrovolníci se mohou uvedenými způsoby hlásit k pomoci prakticky okamžitě. 

 

Zdroj: www..mesto-frydlant.cz

Pin It on Pinterest

Share This
X
X