V sobotu 19. a v neděli 20. prosince 2020 nabízí Město Frýdlant občanům Frýdlantu i jeho návštěvníkům možnost přijít si do prostor radnice pro Betlémské světlo. Plamínek světla z místa narození Ježíše Krista přivážejí do České republiky tradičně počátkem prosince skauti, následně je distribuováno po celé zemi. Do Liberce dorazí se skauty v sobotu odpoledne, Frýdlant ho ale získá už koncem týdne z farnosti v polském městě Lubáň a odnést domů si ho tak můžete už o několik hodin dříve než v Liberci, od sobotních 10.00 hodin. K dispozici bude ve frýdlantské výstavní síni na nádvoří radnice v sobotu do 16.00 hodin a v neděli opět od 10.00 do 16.00 hodin. Nezapomeňte si s sebou vzít lucernu, abyste si Betlémské světlo měli v čem odnést domů.

 „Město Frýdlant nabízí možnost odnést si z prostor opravdu velmi krásně nazdobené výstavní síně Betlémské světlo letos vůbec poprvé. Reagovali jsme tím na takzvanou „koronapředvánoční dobu“ ve které letos kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru chybí pravidelné společenské předvánoční akce, jako je rozsvěcení vánočního stromu, zpívání koled u vánočního stromu, vánoční koncerty či divadelní představení. Snažili jsme se proto najít něco, co by vánoční atmosféru v lidech naladilo a nebylo v rozporu s vládními opatřeními. Možnost odnést si domů Betlémské světlo tato kritéria splňuje,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová.

Návštěvníci výstavní síně si mohou během soboty i neděle kromě převzetí Betlémského světla udělat i radost vánočně laděnými propagačními předměty z nabídky Turistického informačního centra Města Frýdlant nebo zakoupit pro své blízké hezký vánoční dárek s tématikou Frýdlantu či Frýdlantska. V prodeji budou například andělské zvonění, plecháček nebo USB Flash disk Frýdlant, vánoční dřevěné ozdoby, svícny či pohlednice Frýdlantu či publikace a kalendáře vážící se k Frýdlantsku.

Každý z návštěvníků si pak bude moci odnést na památku odznáček, vyrobený speciálně u příležitosti rozdávání Betlémského světla ve Frýdlantu. Jeho cena je 10 korun a vybrat si každý může z řady variant.

Vstup na nádvoří radnice bude v sobotu i neděli od 10.00 do 16.00 hodin umožněn bočním vchodem do radnice z ulice Míru.

Žádáme návštěvníky, aby v prostoru výstavní síně dodržovali aktuální nařízení vlády týkající se koronaviru, tedy měli zakryté dýchací cesty a dodržovali rozestupy.

 

Advent ve Frýdlantu světlo, obrázek se otevře v novém okně
 
 

Prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti zahájen!

V pondělí 27. března 2023 byl v Turistickém informačním centru v přízemí radnice spuštěn prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti 2023. Vstupenky se prodávají na jednotlivé dny slavností, které se konají od 19. do 21. května 2023 nebo je možné...

číst více

Pin It on Pinterest