Lektorky paní Marcelu Reichelovou a právničku Mgr. Ing. Renatu Horákovou z tohoto sdružení frýdlantští senioři dobře znají z akcí Neotvírejte!, Nezadlužím se!, Dědictví aneb zodpovědně ke svému majetku, Praktikum v oblasti bydlení, které byly v rámci prevence kriminality pořádány Městem Frýdlant.

„V roce 2020 jsme z důvodu pandemie byli nuceni velkou část plánovaných akcí zrušit, tak jsme se nakonec, když už bylo jasné, že se situace nezlepší, rozhodli některá vybraná témata nahrát i formou rozhovorů na audiozáznam s videoprezentací,“ říká předsedkyně sdružení Marcela Reichelová.

Nejen naši senioři, kteří mají přístup na internet, se tak v bezpečí svého domova mohou něco nového dozvědět, nebo si jen oprášit staré vědomosti. Audionahrávky jsou koncipovány tak, že se redaktorka ptá stejně jako účastníci besed.

Nahrávky jsou pro všechny zájemce přístupné na YouTube až do 31. ledna 2021.  Možná se informace obsažené v audionahrávkách budou hodit právě po Vánocích, kdy např. začnou lidé řešit různé reklamace a vracení nevhodných dárků, nebo různé smlouvy uzavřené po telefonu apod.

Odkazy na audionahrávky:

Senioři, braňte se

https://www.youtube.com/watch?v=3Y9qoPykC-I

 

Práva spotřebitelů

https://www.youtube.com/watch?v=WzTdc4LFMm0

 

Vyznej se ve svém vyúčtování

https://www.youtube.com/watch?v=W5Q3omQK-Gg&feature=youtu.b

 

Faktura

https://www.youtube.com/watch?v=sA_oTat-gaU&feature=youtu.be

 

Tyto audiozáznamy vznikly za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva průmyslu a obchodu jako částečná náhrada za přednášky, které se v roce 2020 neuskutečnily.

„Budeme věřit, že se nám v novém roce podaří navázat na dřívější spolupráci a uspořádat znovu akci ve vašem klubu U Baráčníků, kde jsme se vždy setkali s velmi milým přijetím,“ s přáním pevného zdraví v roce 2021 dodává Marcela Reichelová.


Foto: archiv MěÚ
Frýdlant 06/01/2021

 

Užitečné kontakty a informace:

 

 logo SOS

SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ

Moravy a Slezska,z.s.

Přemyslovců 50, 709 00 OSTRAVA

Tel. fax : 596 111 252, 602 722 584

reichelova@sos-msk.cz

www.sos-msk.cz

www.neotvirejte.cz

 

Najdete nás i na facebooku!!!

Poradní dny:

Po13.00-17.00 hodin
Út 14.00-17.00 hodin
St výjezdní poradny

Čt 9.00 -12.00 hodin

Poradenství a další služby pro spotřebitele
Email pro spotřebitelské dotazy poradna@sos-msk.cz

Telefon pro spotřebitelské dotazy 608 722 582

 

SOS MaS, z.s. je nezisková organizace. Provoz organizace je financován dotacemi, hlavním donatorem je MPO. Dotace však pokrývají jen 70% nákladů, ostatní náklady musí organizace uhradit z vlastních zdrojů. Pokud se domníváte, že činnost SOS MaS, z.s. je potřebná, můžete ji podpořit jakoukoli finanční částkou na č.ú. 2200104372/2010 Fio banka a.s. nebo se stát členem organizace. Bližší informace na  http://www.sos-msk.cz/clanky/o-nas/clenstvi/

Za podporu děkujeme!

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Pin It on Pinterest