Moderní učebnu cizích jazyků i výpočetní techniky bude mít od školního roku 2021/2022 pracoviště ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant v Husově ulici. Vznikne v přízemí základní školy a pojme až 32 žáků. Učebna bude vybudována díky projektu, financovanému z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“. „Pro jazykovou učebnu bude využita stávající místnost v přízemí školy v Husově ulici, která projde kompletní stavební rekonstrukcí. Proběhne zde demontáž podlahových krytin, obkladů, svítidel, úprava povrchů, pokládka nové podlahy, výmalba, vznikne hygienický koutek a budou osazena nová otopná tělesa. Realizovány budou kompletní slabo a silnoproudé rozvody včetně přípravy pro osazení nových technologií, učebna dostane nové světlení. Následně bude kompletně vybavena nábytkem a technickým i technologickým vybavením pro moderní jazykovou a ICT výuku,“ říká Bc. Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Učebna bude obsahovat kompletní vybavení pro projekci, technologie jazykové laboratoře se sdílením obrazu a zvuku, stoly a židle pro žáky, soustředěné do takzvaných hnízd pro čtyři žáky najednou, nebo třeba katedru učitele, do které budou instalovány technologie jazykové učebny, jako například prezentační počítač, stolní vizualizér, datový switch a komponenty jazykové laboratoře.

 „Vybavení současné počítačové učebny na pracovišti ZŠ Husova je již na hranici své životnosti, proto rekonstrukci velmi vítáme. Po jejím dokončení budou mít žáci a učitelé možnost pracovat s výpočetní a prezentační technikou, která odpovídá současným vzdělávacím trendům a standardům. Učebna je primárně určena všem žákům ZŠ Frýdlant od 1. do 9. ročníku, budou ji moci využívat také účastníci zájmových kroužků zaměřených na programování a robotiku, které nabízí Dům dětí a mládeže Frýdlant,“ vysvětluje ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.

V rámci realizace druhé části projektu, konektivity, dojde k celkové optimalizaci a modernizaci stávajícího řešení propojení pracovišť školy v ulici Husova a také Bělíkova. Dojde ke kompletnímu zasíťování učeben a kabinetů vyžadujících napojení na internet. Nevyhovující řešení bude nahrazeno moderními technologiemi, jakými jsou například optické kabely. „Laicky řečeno se bude možné díky konektivitě ve škole z vybraných učeben nebo kabinetů jednoduše připojit na internet díky wifi a to jak z počítačů, tak třeba z tabletů, které má škola k dispozici pro výuku dětí,“ vysvětluje ředitel školy.

„Práce na vzniku nové učebny pro výuku cizích jazyků a počítačů začnou už v průběhu února, spolu s konektivitou ZŠ mají být hotovy do konce července tohoto roku. Celkové náklady projektu jsou zatím vyčísleny na 5 803 957,21 korun s DPH, dotace z IROPu činí 5 096 883,38 korun s DPH. Zbytek nákladů bude uhrazen z městského rozpočtu,“ uzavírá Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“, registrační číslo projektu CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012607, název výzvy 5. výzva MAS Frýdlantsko-IROP-Modernizace škol II.

logo počítačová učebna, obrázek se otevře v novém okně

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Vysoká rychlost je nebezpečný hazard

Během uplynulého roku řešili policisté v Libereckém kraji 4 641 dopravních nehod, meziročně počet stoupl o 124. Zemřelo při nich 15 lidí, dalších 47 utrpělo těžká zranění a 1 025 osob se zranilo lehce. Loňské dopravní nehody mají o dvě oběti...

číst více

Od víkendu se vrací posily skibusů na Smědavu

Od tohoto víkendu 15. ledna se do jízdních řádů opět po roce vrací posilové skibusy jezdící na Smědavu s lyžaři. Obecně zůstává v platnosti, že odjezdy z Hejnic jsou vždy v intervalu od 8:25 do 16:25 hod vždy ve 25. minutě každé další...

číst více

Odstávky elektřiny v Hejnicích nově na webu města

Nově se o plánovaných odstávkách elektřiny v Hejnicích můžete dozvědět jednoduše přes přímý odkaz na hlavní stránce webu města- www.mestohejnice.cz Stačí se podívat a kliknout na odkaz v pravém sloupci webu pod miniaturou webových kamer.Budete přesměrováni...

číst více

Zapomenutá historie Jizerských hor

Přednáška René Bělohradského o zapomenuté historii Jizerských hor s prezentací knihy Hranice desfourských lesů.V pátek 21. ledna 2022 v 18 hodin. Klášter Hejnice: vzdělávací, konferenční a poutní dům.   Jak probíhalo představení publikace se...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X