Moderní učebnu cizích jazyků i výpočetní techniky bude mít od školního roku 2021/2022 pracoviště ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant v Husově ulici. Vznikne v přízemí základní školy a pojme až 32 žáků. Učebna bude vybudována díky projektu, financovanému z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“. „Pro jazykovou učebnu bude využita stávající místnost v přízemí školy v Husově ulici, která projde kompletní stavební rekonstrukcí. Proběhne zde demontáž podlahových krytin, obkladů, svítidel, úprava povrchů, pokládka nové podlahy, výmalba, vznikne hygienický koutek a budou osazena nová otopná tělesa. Realizovány budou kompletní slabo a silnoproudé rozvody včetně přípravy pro osazení nových technologií, učebna dostane nové světlení. Následně bude kompletně vybavena nábytkem a technickým i technologickým vybavením pro moderní jazykovou a ICT výuku,“ říká Bc. Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Učebna bude obsahovat kompletní vybavení pro projekci, technologie jazykové laboratoře se sdílením obrazu a zvuku, stoly a židle pro žáky, soustředěné do takzvaných hnízd pro čtyři žáky najednou, nebo třeba katedru učitele, do které budou instalovány technologie jazykové učebny, jako například prezentační počítač, stolní vizualizér, datový switch a komponenty jazykové laboratoře.

 „Vybavení současné počítačové učebny na pracovišti ZŠ Husova je již na hranici své životnosti, proto rekonstrukci velmi vítáme. Po jejím dokončení budou mít žáci a učitelé možnost pracovat s výpočetní a prezentační technikou, která odpovídá současným vzdělávacím trendům a standardům. Učebna je primárně určena všem žákům ZŠ Frýdlant od 1. do 9. ročníku, budou ji moci využívat také účastníci zájmových kroužků zaměřených na programování a robotiku, které nabízí Dům dětí a mládeže Frýdlant,“ vysvětluje ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.

V rámci realizace druhé části projektu, konektivity, dojde k celkové optimalizaci a modernizaci stávajícího řešení propojení pracovišť školy v ulici Husova a také Bělíkova. Dojde ke kompletnímu zasíťování učeben a kabinetů vyžadujících napojení na internet. Nevyhovující řešení bude nahrazeno moderními technologiemi, jakými jsou například optické kabely. „Laicky řečeno se bude možné díky konektivitě ve škole z vybraných učeben nebo kabinetů jednoduše připojit na internet díky wifi a to jak z počítačů, tak třeba z tabletů, které má škola k dispozici pro výuku dětí,“ vysvětluje ředitel školy.

„Práce na vzniku nové učebny pro výuku cizích jazyků a počítačů začnou už v průběhu února, spolu s konektivitou ZŠ mají být hotovy do konce července tohoto roku. Celkové náklady projektu jsou zatím vyčísleny na 5 803 957,21 korun s DPH, dotace z IROPu činí 5 096 883,38 korun s DPH. Zbytek nákladů bude uhrazen z městského rozpočtu,“ uzavírá Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“, registrační číslo projektu CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012607, název výzvy 5. výzva MAS Frýdlantsko-IROP-Modernizace škol II.

logo počítačová učebna, obrázek se otevře v novém okně

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více
Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Obec Kunratice se dne 28. února 2024 stala hostitelem významné kulturní události, která přilákala více než 150 diváků do místního kulturního domu. Tato výjimečná akce, nazvaná "Přijede k nám Ondřej Vetchý", představila jednoho z nejuznávanějších českých herců, pana...

číst více

Pin It on Pinterest