fbpx

Moderní učebnu cizích jazyků i výpočetní techniky bude mít od školního roku 2021/2022 pracoviště ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant v Husově ulici. Vznikne v přízemí základní školy a pojme až 32 žáků. Učebna bude vybudována díky projektu, financovanému z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“. „Pro jazykovou učebnu bude využita stávající místnost v přízemí školy v Husově ulici, která projde kompletní stavební rekonstrukcí. Proběhne zde demontáž podlahových krytin, obkladů, svítidel, úprava povrchů, pokládka nové podlahy, výmalba, vznikne hygienický koutek a budou osazena nová otopná tělesa. Realizovány budou kompletní slabo a silnoproudé rozvody včetně přípravy pro osazení nových technologií, učebna dostane nové světlení. Následně bude kompletně vybavena nábytkem a technickým i technologickým vybavením pro moderní jazykovou a ICT výuku,“ říká Bc. Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Učebna bude obsahovat kompletní vybavení pro projekci, technologie jazykové laboratoře se sdílením obrazu a zvuku, stoly a židle pro žáky, soustředěné do takzvaných hnízd pro čtyři žáky najednou, nebo třeba katedru učitele, do které budou instalovány technologie jazykové učebny, jako například prezentační počítač, stolní vizualizér, datový switch a komponenty jazykové laboratoře.

 „Vybavení současné počítačové učebny na pracovišti ZŠ Husova je již na hranici své životnosti, proto rekonstrukci velmi vítáme. Po jejím dokončení budou mít žáci a učitelé možnost pracovat s výpočetní a prezentační technikou, která odpovídá současným vzdělávacím trendům a standardům. Učebna je primárně určena všem žákům ZŠ Frýdlant od 1. do 9. ročníku, budou ji moci využívat také účastníci zájmových kroužků zaměřených na programování a robotiku, které nabízí Dům dětí a mládeže Frýdlant,“ vysvětluje ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.

V rámci realizace druhé části projektu, konektivity, dojde k celkové optimalizaci a modernizaci stávajícího řešení propojení pracovišť školy v ulici Husova a také Bělíkova. Dojde ke kompletnímu zasíťování učeben a kabinetů vyžadujících napojení na internet. Nevyhovující řešení bude nahrazeno moderními technologiemi, jakými jsou například optické kabely. „Laicky řečeno se bude možné díky konektivitě ve škole z vybraných učeben nebo kabinetů jednoduše připojit na internet díky wifi a to jak z počítačů, tak třeba z tabletů, které má škola k dispozici pro výuku dětí,“ vysvětluje ředitel školy.

„Práce na vzniku nové učebny pro výuku cizích jazyků a počítačů začnou už v průběhu února, spolu s konektivitou ZŠ mají být hotovy do konce července tohoto roku. Celkové náklady projektu jsou zatím vyčísleny na 5 803 957,21 korun s DPH, dotace z IROPu činí 5 096 883,38 korun s DPH. Zbytek nákladů bude uhrazen z městského rozpočtu,“ uzavírá Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“, registrační číslo projektu CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012607, název výzvy 5. výzva MAS Frýdlantsko-IROP-Modernizace škol II.

logo počítačová učebna, obrázek se otevře v novém okně

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

Až o 8 milionů víc si vydělá za svůj život každý, kdo…

každý, kdo ukončí střední školu s výučním listem ve srovnání s těmi, kteří skončí se školou hned po základce a dále nepokračují. Pokud zvládnete i maturitu, stoupnou vaše celkové životní příjmy průměrně na 40,4 milionů. Čísla vychází ze dvou nedávných výzkumů (Úřad...

číst více
6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

6. TÁTA FEST ve Frýdlantě

Zveme Vás na 6. ročník Táta festu!Vystoupí oblíbené kapely - TYGROO, RAJTARAJ a HUSO.Se svým Loutkovým automatem (nejen) pro děti přijede Dorka Bouzková.Vstup ZDARMA!Těšit se můžete na již tradiční pivní speciál TÁTAbír z místního pivovaru...

číst více
Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Klingerovo mauzoleum je kouskem Itálie na Frýdlantsku

Impozantní dominantu hřbitova v Novém Městě pod Smrkem tvoří významná památka. Je jí velkolepě pojatá rodinná hrobka – takzvané Klingerovo mauzoleum. O její stavbu se postarali potomci zakladatele zdejších textilních továren Ignaze Klingera...

číst více

Pin It on Pinterest

Share This
X
X