Moderní učebnu cizích jazyků i výpočetní techniky bude mít od školního roku 2021/2022 pracoviště ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant v Husově ulici. Vznikne v přízemí základní školy a pojme až 32 žáků. Učebna bude vybudována díky projektu, financovanému z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“. „Pro jazykovou učebnu bude využita stávající místnost v přízemí školy v Husově ulici, která projde kompletní stavební rekonstrukcí. Proběhne zde demontáž podlahových krytin, obkladů, svítidel, úprava povrchů, pokládka nové podlahy, výmalba, vznikne hygienický koutek a budou osazena nová otopná tělesa. Realizovány budou kompletní slabo a silnoproudé rozvody včetně přípravy pro osazení nových technologií, učebna dostane nové světlení. Následně bude kompletně vybavena nábytkem a technickým i technologickým vybavením pro moderní jazykovou a ICT výuku,“ říká Bc. Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant. Učebna bude obsahovat kompletní vybavení pro projekci, technologie jazykové laboratoře se sdílením obrazu a zvuku, stoly a židle pro žáky, soustředěné do takzvaných hnízd pro čtyři žáky najednou, nebo třeba katedru učitele, do které budou instalovány technologie jazykové učebny, jako například prezentační počítač, stolní vizualizér, datový switch a komponenty jazykové laboratoře.

 „Vybavení současné počítačové učebny na pracovišti ZŠ Husova je již na hranici své životnosti, proto rekonstrukci velmi vítáme. Po jejím dokončení budou mít žáci a učitelé možnost pracovat s výpočetní a prezentační technikou, která odpovídá současným vzdělávacím trendům a standardům. Učebna je primárně určena všem žákům ZŠ Frýdlant od 1. do 9. ročníku, budou ji moci využívat také účastníci zájmových kroužků zaměřených na programování a robotiku, které nabízí Dům dětí a mládeže Frýdlant,“ vysvětluje ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.

V rámci realizace druhé části projektu, konektivity, dojde k celkové optimalizaci a modernizaci stávajícího řešení propojení pracovišť školy v ulici Husova a také Bělíkova. Dojde ke kompletnímu zasíťování učeben a kabinetů vyžadujících napojení na internet. Nevyhovující řešení bude nahrazeno moderními technologiemi, jakými jsou například optické kabely. „Laicky řečeno se bude možné díky konektivitě ve škole z vybraných učeben nebo kabinetů jednoduše připojit na internet díky wifi a to jak z počítačů, tak třeba z tabletů, které má škola k dispozici pro výuku dětí,“ vysvětluje ředitel školy.

„Práce na vzniku nové učebny pro výuku cizích jazyků a počítačů začnou už v průběhu února, spolu s konektivitou ZŠ mají být hotovy do konce července tohoto roku. Celkové náklady projektu jsou zatím vyčísleny na 5 803 957,21 korun s DPH, dotace z IROPu činí 5 096 883,38 korun s DPH. Zbytek nákladů bude uhrazen z městského rozpočtu,“ uzavírá Zdena Ubiasová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

Nová jazyková a počítačová učebna vznikne díky projektu nazvanému „Modernizace učebny pro výuku cizích jazyků a konektivita ZŠ, Frýdlant“, registrační číslo projektu CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012607, název výzvy 5. výzva MAS Frýdlantsko-IROP-Modernizace škol II.

logo počítačová učebna, obrázek se otevře v novém okně

 

Zdroj: www.mesto-frydlant.cz

Hejnický advent v klášteře / Fotoreportáž

V hejnickém klášteře připravili město Hejnice a Klášter Hejnice - vzdělávací, konferenční a poutní dům pro místní obyvatele v krásném prostředí křížové chodby adventní odpoledne.Druhou adventní sobotu zde regionální výrobci nabízeli příchozím k prodeji...

číst více
Od 11. prosince se mění jízdní řády

Od 11. prosince se mění jízdní řády

Od neděle 11. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny a Liberecký kraj připravil ve veřejné dopravě mnoho novinek. Co tyto změny přinesou cestujícím?Nejvýznamnější změnou v železniční dopravě je změna...

číst více

Africký mor prasat ve Frýdlantském výběžku

Státní veterinární ústav Praha dnes potvrdil nákazu afrického moru u uhynulého prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem. Jednalo se o sele, které bylo údajně nalezeno ve čtvrtek v blízkosti hranic s Polskem, kde se...

číst více

Co dělat proti zimě? Ohřejte se v sauně a páře

Saunování je jedna z možností jak přečkat nevlídné zimní měsíce. I lékaři doporučují pravidelný pobyt v sauně. Ten má velmi pozitivní vliv na naše tělo a naši mysl.Nově vybudované wellness centrum  je příležitostí k celkové regeneraci a...

číst více

Pin It on Pinterest