„Kdyby stál hrad a zámek Frýdlant v jižních Čechách, může v návštěvnosti trumfnout i Český Krumlov“, říká v rozhovoru pro Frýdlantský zpravodaj nový frýdlantský kastelán Jiří Holub. 
 
Státní hrad a zámek Frýdlant má od ledna nového kastelána. Po dlouhých 32 letech, kdy byla kastelánkou na Frýdlantu PhDr. Jana Pavlíková, se kastelánem stal šestačtyřicetiletý MgA. Jiří Holub, který je nejen milovníkem historie, ale také cestovatelem a uznávaným spisovatelem knih pro děti i dospělé. Jak se k profesi kastelána dostal? Co si pomyslel, když byl poprvé na hradě a zámku Frýdlant nebo jaké změny zde chystá? To všechno se dočtete v následujícím rozhovoru.
 

Než se dostaneme k vašemu novému působení na hradě a zámku Frýdlant, zkuste se čtenářům zpravodaje představit.

Asi bych o sobě řekl, že jsem cestovatel, spisovatel, člověk s dobrým vztahem k jídlu, člověk co rád spí, co se rád baví. Člověk, který nebere život zas až tak vážně, to je asi věc, která mě dobře popisuje. A člověk, co miluje památky, samozřejmě.

Více se dočtete zde.

Zdroj: Martina Petrášková, tisková mluvčí města Frýdlant

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest