Cestování s karavanem třeba jen po Česku je stále populárnější. Na trend reaguje i Liberecký kraj, který podporuje výstavbu zázemí pro obytná auta. Díky krajským dotacím vyrostou stání třeba u autokempu ve Frýdlantu nebo na koupališti v Novém Městě pod Smrkem. Další zájemci mají možnost získat peníze nyní, kraj na podporu výstavby karavanových stání vyhradil další tři miliony korun.

Liberecký kraj karavanová stání podpořil stejnou částkou už loni. Na dotaci dosáhli například ve Frýdlantu, kde pro karavany vyrostou tři místa přímo u areálu autokempu. „Vzniknou prakticky za jeho zdí, v Jizerské ulici, podél boční strany. Karavany či obytná auta by mohla začít tato stání využívat už na podzim tohoto roku,“ uvedl starosta města Jiří Stodůlka.

Frýdlant od kraje získal dotaci přes tři sta tisíc korun. Kromě stání vznikne i jedno servisní místo s možností likvidace šedé vody, fekálních nádrží, dočerpání pitné vody či nabití baterií. „Pandemie koronaviru přinesla kromě řady negativních věcí také jednu pozitivní a tím je obrovský boom turistiky pro naší zemi. Chceme proto tento trend také podpořit a turistům vytvořit co nejlepší podmínky. A to i pro turistiku s obytnými přívěsy či obytnými auty,“ dodal Stodůlka.

Zhruba čtyři sta tisíc korun získalo od Libereckého kraje na vybudování osmi míst pro karavany se zázemím také Nové Město pod Smrkem. „Kapacita je nedostatečná. Poptávka po parkovacích místech pro karavany a obytné vozy je velká a místo na další rozšíření tam máme,” řekl starosta Nového Města Miroslav Kratochvíl. Nová místa mají v areálu koupaliště u nástupního místa na Singltrek vzniknout ještě letos.

Více se dočtete zde.

Zdroj: Liberecká drbna.

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest