Zejména při regulaci dopravy zatím využívá krkonošský Harrachov strážníky, které má ve službě od sklonku loňského roku. Ve Frýdlantu na Liberecku začnou strážníci pracovat od června, nábor ještě neskončil. O zřízení městské policie rozhodla zastupitelstva těchto měst loni.

Od června bude mít své strážníky i Frýdlant

Ve Frýdlantu, který má zhruba 7 500 obyvatel, předchozích deset let na pořádek dohlíželi strážníci z Liberce. Smlouva ale vypršela na konci minulého roku a kvůli nedostatku strážníků ji Liberec už neprodloužil.

Zvýšení drobné kriminality podle starosty Jiřího Stodůlky zatím nezaznamenali. „Je to ale krátká doba,” řekl. Bez strážníků Frýdlant dlouhodobě nechce být a ve městě by měli začít působit od června.

Nábor stále pokračuje. „Máme šest lidí z plánovaných devíti. Do kurzu z nich půjde jen jeden, ostatní jsou vyškolení,” uvedl starosta. Při takovém počtu jsou podle něj schopni zajistit denní služby plus nepravidelné noční. Starosta očekává, že letos na vytvoření městské policie včetně nákupu služebního auta, výstroje a zbraní vydají přes sedm milionů korun.

Více informaci zde.

Zdroj: Liberecká drbna.

Koupí kávy přispějte na ochranu přírody!

Jizerky ve spolupráci s libereckou pražírnou Nordbeans, Jizersko-ještědským horským spolkem a Jizerskou magistrálou uvedly do prodeje Kávu Jizerky.Spojte příjemné s užitečným a odvezte si z Jizerek kávu, jejíž koupí přispějete na ochranu přírody...

číst více

Pin It on Pinterest