RASPENAVA – Myšleno je samozřejmě nikoli místo pro zhýralé a zaprodané duše, ale malá osada na samém severu České republiky v přírodním parku Peklo.

Obyvatelé, chalupáři, rekreanti a příznivci osady Peklo spadající do působnosti města Raspenavy v rámci celostátní akce Ukliďme Česko prošli okolí zmíněné osady a nasbírali dva pytle odpadků. Nejvíce kontaminovaná bylo oblast okolí hráze rybníka Petr, která je tradičně přes sezónu v obležení turistů.Na závěr této povedené akce akce účastníky čekalo občerstvení a možnost opečení špekáčků v centru osady.
Poděkováni si zaslouží všichni účastníci zvláště pak paní Nedvídková za organizaci akce a pan Worsch a paní Trenčanová za přípravu občerstvení, pan Málek z Městského úřadu Raspenava za odvoz a likvidaci pytlů s odpadky.

Fotogalerii, kterou jsme pro vás připravili najdete na: https://flic.kr/s/aHBqjzJaCn

 

Pietní akty v obci Kunratice u Frýdlantu 2022

V sobotu 30. července 2022 v obci Kunratice u Frýdlantu se uskutečnily dva pietní akty. První na místním hřbitově u dochovaného zbytku pomníku připomínající zemřelé občany ve válečných letech 1914 - 1918. Druhý následoval u pomníku Tongrund připomínající oběti z roku...

číst více

Pin It on Pinterest

X
X