Město Frýdlant připravilo na sobotu 9. dubna 2022 tradiční Velikonoční jarmark, který si užili velcí i malí návštěvníci. Startoval ve 13.00 hodin na náměstí T. G. Masaryka a nabídl stánkový prodej velikonočního zboží včetně pečiva, velikonoční dílničky, ukázku zdobení kraslic voskem a pro děti byla připravena i hra “Putování se zajíčkem Ferdou”, v rámci které bylo pro nejmenší návštěvníky připraveno šest stanovišť s hravými úkoly. Samozřejmostí Velikonočního jarmarku bylo i občerstvení. Na jarmark přišly i přes typicky aprílové počasí, kdy se během chvilky slunce střídalo s deštěm a sněhovými přeháňkami, desítky lidí. 

 

Na náměstí před frýdlantskou radnicí vystoupily na kulturním programu v rámci Velikonočního jarmarku děti z mateřských i základních škol se zpěvem i recitací, představila se i frýdlantská umělecká škola. 

Na jarmarku bylo k zakoupení pečivo Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, dále zde návštěvníci našli velikonoční dekorace, cukrovinky, drhané maličkosti, drátované šperky, keramiku, patchwork a další zboží. 

Připraveno bylo i občerstvení od frýdlantských dobrovolných hasičů a k zakoupení byly i trdelníky. 

Pro děti byla připravena ve výstavní síni na nádvoří radnice výtvarná dílna, v prostorách Turistického informačního centra bylo k vidění tradiční zdobení kraslic s pomocí vosku. A děti si mohly ozdobit obří velikonoční vejce!

V prostorách radnice pak děti našly pohádkové “Putování se zajíčkem Ferdou”. V jeho rámci pro ně bylo připraveno celkem šest stanovišť s hravými úkoly. Děti si na začátku hry vyzvedly v prvním stánku na schodech radnice herní kartičku a pak už postupovaly od jednoho stanoviště k druhému. Na každém si přečetly (nebo jim rodiče přečtli) soutěžní úkol, za jehož splnění dostaly do soutěžní karty razítko. A když se jim podařilo nasbírat všechna razítka, vysloužily si diplom a malou sladkost jako odměnu. 

Vstup na celou akci byl zdarma.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnou zde.

Zdroj: Martina Petrášková, tisková mluvčí města Frýdlant. 

Jizerská nota 2022

Folkový festival Jizerská nota se zabydlel v Hejnicích od roku 1981 a letos se koná jeho 41. ročník. Dvoudenní festival pořádá v areálu hejnického autokempu zapsaný spolek Jizerské aktivity Liberec ve spolupráci s Městem Hejnice. Cílem festivalu...

číst více

Frýdlant hledá vánoční strom roku 2022

S dostatečným předstihem se Město Frýdlant začíná připravovat na vánoční svátky. Mimo jiné hledá také nejvhodnější vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka. „Obracíme se proto opět na obyvatele Frýdlantu, kteří mají na zahradě či na svém pozemku...

číst více

Pin It on Pinterest

X
X