Na vědomost se dává, že nás čeká velká sláva! Učňovské vepřové maso získalo prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců.

Porota posuzovala 82 výrobků od farmářů a potravinářských firem. Značku Regionální potravina získalo v Libereckém kraji devět výrobků. Liberecký kraj je prvním, kde už je o nových oceněných ve 13. ročníku soutěže rozhodnuto.

Projekt Regionální potravina je celostátním projektem Ministerstva zemědělství na podporu malých a středních pěstitelů a výrobců v krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. Výrobek který je přihlášený musí být vyroben v daném regionu a podíl místních surovin musí tvořit minimálně 70 procent. Hlavní složka produktu pak musí mít stoprocentně domácí původ. Základním předpokladem pro umístění v soutěži je samozřejmě jeho vynikající kvalita.

A není to tak dávno (srpen 2021), kdy náš stejný výrobek získal ocenění Výrobek roku Libereckého kraje 2021.

Zdroj: Miroslav Kudrna, Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, příspěvková organizace

Africký mor prasat ve Frýdlantském výběžku

Státní veterinární ústav Praha dnes potvrdil nákazu afrického moru u uhynulého prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem. Jednalo se o sele, které bylo údajně nalezeno ve čtvrtek v blízkosti hranic s Polskem, kde se...

číst více

Co dělat proti zimě? Ohřejte se v sauně a páře

Saunování je jedna z možností jak přečkat nevlídné zimní měsíce. I lékaři doporučují pravidelný pobyt v sauně. Ten má velmi pozitivní vliv na naše tělo a naši mysl.Nově vybudované wellness centrum  je příležitostí k celkové regeneraci a...

číst více

Pin It on Pinterest