Mezi východním okrajem Lázní Libverda a vyhlídkou Hájnikova kohouta, na rozcestí u Libverdského potoka a domu čp. 64 stojí siluetový kříž s postavou Ježíše Krista. Takovéto drobné sakrální památky vznikaly z iniciativy místních obyvatel. Často upozorňují na nějakou tragickou událost, ale také mohou vyjadřovat poděkování či prosbu k Bohu. Jsou také místem pro vykonání modlitby a zastavení. Obnova kříže v Libverdě byla iniciována také místním obyvatelem Pavlem Prchalem. Ten oslovil malíře Pavla Koňaříka, který velmi zdařile obnovil vyobrazení Ježíše Krista na kříži.

Slavnostní žehnání zrekonstruovaného kříže se uskutečnilo v sobotu 23. dubna 2022. Krásné jarní počasí přilákalo účastníky přímo z obce, ale i z přilehlého okolí. Všechny přítomné přivítal milým slovem a připomenutím historie starosta obce Jan Pospíšil. Poté následoval akt žehnání. Obnovený kříž požehnal farář hejnický Pavel Andrš.

 

 

 

Prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti zahájen!

V pondělí 27. března 2023 byl v Turistickém informačním centru v přízemí radnice spuštěn prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti 2023. Vstupenky se prodávají na jednotlivé dny slavností, které se konají od 19. do 21. května 2023 nebo je možné...

číst více

Pin It on Pinterest