Jste producenty potravin a jste přesvědčeni, že vaše výrobky patří mezi nejlepší v kraji? Přihlaste se do letošního 18. ročníku soutěže Výrobek roku Libereckého kraje. Vyplněnou přihlášku zasílejte na Krajský úřad Libereckého kraje do 31. května 2022. 

​Do soutěže se může přihlásit fyzická osoba oprávněná k podnikání nebo právnická osoba se sídlem podnikání na území Libereckého kraje. V případě sídla mimo Liberecký kraj musí být výrobek vyráběn ve výrobně v Libereckém kraji.

​Výrobce může přihlásit neomezený počet výrobků. Nelze však přihlásit výrobek, který již v minulosti ocenění získal. Neplatí se žádný registrační poplatek. Ocenění Výrobek roku Libereckého kraje platí pro výrobek po celou dobu jeho výroby, tedy i v dalších letech (za předpokladu dodržení stejného složení a postupu výroby).

​Hodnocení přihlášených výrobků proběhne 16. 6. 2022 v sídle Agrárního poradenského a informačního centra Libereckého kraje, U Nisy 745/6a, 460 07 Liberec III – Jeřáb. Na tuto adresu je třeba dodat vzorky k hodnocení.

​Slavnostní předání ocenění Výrobek roku Libereckého kraje proběhne tradičně na Krajských dožínkách, které se letos budou konat 3. 9. 2022 ve Frýdlantu.

Vítězné výrobky v jednotlivých kategoriích získají ocenění Výrobek roku Libereckého kraje a finanční dar ve výši 25.000,- Kč. Výrobky, které se umístí na prvních třech místech v celkovém pořadí, získají zvláštní ocenění „Nejlepší výrobek roku Libereckého kraje“​. A jako třinácté ocenění bude udělena „Zvláštní cena Přínos ke zdravému životnímu stylu“ také s finančním darem ve výši 25.000,- Kč.

Držitelé ocenění Výrobek roku Libereckého kraje mohou každoročně žádat o dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje (Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel).

Další informace a přihlášky: www.vyrobek-roku-lk.cz/prihlaseni

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
Liberecký kraj
filip.trdla@kraj-lbc.cz
485226307
770134419

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více
Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Obec Kunratice se dne 28. února 2024 stala hostitelem významné kulturní události, která přilákala více než 150 diváků do místního kulturního domu. Tato výjimečná akce, nazvaná "Přijede k nám Ondřej Vetchý", představila jednoho z nejuznávanějších českých herců, pana...

číst více

Pin It on Pinterest