V sobotu 7. května 2022 se po dvouleté pauze konal memoriál Oldřicha Hrdličky, závod dlouhý 10 km, který vede po asfaltu i terénem z Hausmanky Oldřichovského Sedla do obce Lázně Libverda. Letošní ročník byl jubilejním, již šedesátým v pořadí.

Kolem půl deváté ráno se účastníci sešli na Oldřichovském sedle, kde vrcholily přípravy na start. Na trať, která začíná nádhernou Viničnou cestou, vyrazili závodníci vcelku svižným tempem v 9.00 hodin. Čekali je čtyři kilometry po vrstevnici Jizerskohorskými bučinami a pak prudké klesání do Ferdinandova. Dále pokračovali přes Hejnice a posledním úsekem bylo táhlé stoupání k Lázním Libverda. 
Zázemí závodu se v mezičase, kdy byli závodníci na terase, přemístilo do Bikecentra Libverda. Tam „rozbili svůj stan” pořadatelé a společně s fanoušky čekali se na první běžce, kteří doběhnou do cíle. 
 
Po doběhnutí poslední závodnice následovala krátká pauza, kdy pořadatelé sčítali pro nedočkavé závodníky výsledky. Po zveřejnění závodních časů a výsledkové listiny následoval ceremoniál předávání cen. Ceny byly jako již tradičně, voňavé, chutné i žízeň zahánějící. 
 
V kategorii muži  do 40 doběhl na prvním místě Marek Plášil, na druhém Ondřej Matys a třetí v pořadí byl Nicolas Petr Kodeš, který byl zároveň nejmladším účastníkem a v den závodu oslavil 15 let.
V kategorii ženy do 40  bylo pořadí následující na prvním místě Michala Matysová, druhá byla Martina Baková a třetí v pořadí doběhla Lenka Pešková.
V kategorii muži  nad 40 se na prvním místě umístil Daniel Kvasnička, druhý byl Milan Boháček a třetí Jan Matys.
V kategorii ženy nad 40 pro první místo si doběhla Martina Košková, za ní na druhém místě byla Jana Regnerová a třetí pozici vybojovala Kateřina Podhorová.
 
Závod se vydařil, po celou dobu panovalo slunečné počasí a všichni závodníci memoriál  dokončili ve úctyhodných časech. 

Nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.petr-bima.cz

 

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více
Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Obec Kunratice se dne 28. února 2024 stala hostitelem významné kulturní události, která přilákala více než 150 diváků do místního kulturního domu. Tato výjimečná akce, nazvaná "Přijede k nám Ondřej Vetchý", představila jednoho z nejuznávanějších českých herců, pana...

číst více

Pin It on Pinterest