Letos podruhé se sešly děti z mateřských a základních škol na Frýdlantsku a jejich paní učitelky a rodiče s Knihosaurem, aby mu poděkovali za to, že do 18 tříd na frýdlantských školách rozdal 282 knih.

Knihosaurus k této slavnostní příležitosti pozval na Frýdlantsko herce Lukáše Hejlíka s LiStOVáNím a Václava Dvořáka s jeho knihou Písečníci. V sobotu akci zahájily a ukončily  mažoretky z twirlingové skupiny VIVA Liberec. Na kolonádě si pak všichni mohli prohlédnout na papírových panelech legendy o knihosaurovi a mapy čtenářských teritorií, které jednotlivé třídy výtvarně zpracovaly. Společný čas na libverdské kolonádě zpestřila divadelní vystoupení žáků ze ZŠ Dětřichov, ZŠ Bílý Potok, ZŠ Bělíkova, ZŠ Nové Město pod Smrkem. 

Velké poděkování patří dětem za píli při tvorbě legend a map čtenářských teritoríí, za odvahu při vystupování, paní učitelkám za energii, se kterou se do projektu zapojily, lektorkám Markétě a Karolíně, které celou akci připravily. Dále děkujeme společnosti Lázně Libverda a.s. za poskytnutí zázemí na kolonádě a cen do soutěže o nejhezčí knihosauří panel. Za propagaci a fotodokumentaci akce pak patří dík Petrovi Bímovi.

Knihosaurus, který se na Frýdlantsku objevil poprvé v roce 2021, aby podpořil u dětí lásku ke knihám a čtení, působí na Frýdlantsku díky projektu MAP Frýdlantsko II, který pro Vás píše a realizuje MAS Frýdlantsko z.s. Věříme, že se nám podaří podobnou akci zopakovat i v roce 2023, tentokrát z projektu MAP Frýdlantsko III, uvidíme, jakou známou osobnost na Frýdlantsko přiláká v příštím roce.

Více informací o knihosaurovi najdete na stránkách https://www.mapfrydlantsko.cz/knihosaurus-rex/.

Anna Randáková
MAS Frýdlantsko, z.s.
Mikroregion Frýdlantsko DSO

www.mapfrydlantsko.cz
www.frydlantsko2030.cz
www.dsofrydlantsko.cz

Pro MAS Frýdlantsko, z.s. nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest