V pátek 3. června 2022 jsme společně s několika přáteli a kolegy otevřeli psychoanalytickou praxi ve Frýdlantu. Děkuji všem, kteří přišli a nebáli se otevřeně hovořit, poslechnout si jedinečný lidský příběh malířky Magdalény Růžičkové, která je autorkou výstavy obrazů instalovaných v prostorách určených pro psychoterapii.

Děkuji skvělým ženám kapely Červené boty, jejíž jsem součástí, že doplnily otevření vřelou muzikou hlubině zasahující naši emoční podstatu i bdělou mysl.

Prostory slouží pro individuální i skupinovou terapii, seminářům a vzdělávání, firemním supervizím.

Výstavní prostor je k dispozici i dalším zájemcům o vystavení svých výtvarných děl.

Těším se, že vás psychoanalýza a s ní spojené obory vědění zaujmou a společně to na Frýdlantsku zvládneme.
Šárka Nemešová, www.nemsova.cz

V pátek 3. 6. 2022 se uskutečnila moje první vernisáž výstavy abstraktních obrazů s názvem “Jít k vlastnímu prameni”. Vernisáž byla součástí slavnostního otevření psychoterapeutické praxe Šárky Nemešové ve Frýdlantu. Byla to krásná akce, za kterou jsem moc vděčná.

Malování obrazů je jedním z mých pramenů radostného a svobodného vyjádření, ze kterého čerpám životní sílu. Malování bylo vedle hry na klavír mým koníčkem už od dětství. Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích – obor sochařství a Pedagogickou fakultu Univerzity v Hradci Králové – učitelství pro 2. stupeň ZŠ. Ve školství jsem pracovala třináct let. Přibližně před pěti lety jsem se rozhodla školství opustit, abych mohla svůj život naplnit větším klidem, láskou k malování, hudbě a tvoření z hlíny. A tak postupně začala vznikat výtvarná dílka a díla, která můžete zhlédnout v krásných prostorách psychoanalytické praxe terapeutky Šárky Nemešové v ulici Husova 58 ve Frýdlantu, každou středu od 16 do 18 hodin v měsíci červnu, kam Vás srdečně zvu a kde budu k dispozici a budu vám současně moci říci něco málo o technice, kterou maluji a odpovědět na vaše otázky ohledně mé umělecké tvorby. Výstava obrazů je současně prodejní výstavou. 

Maluji také abstraktní obrazy do interiérů na zakázku. Mé obrazy si můžete prohlédnout ve fotogalerii na mé facebookové stránce Magdaléna Růžičková Roze – art. V případě zájmu mě můžete kontaktovat na tel. čísle 774 677 552 anebo mi jednoduše napsat do soukromé zprávy.

Rozhodla jsem se, že k prohlídce vystavených obrazů zakomponuji také svoji autorskou hudební tvorbu. Zahraji vám na klavír své skladby a vy se budete moci ponořit do krásy hudby, odpočinout si a zrelaxovat při jejím poslechu v čase od 17.00 do 17.30 h. Na místě je k dispozici 8 míst k sezení. 

Jste srdečně zváni na výstavu obrazů a já se budu moc těšit na společné setkání.
Magdaléna Růžičková

Pro Magdalénu a Šárku nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest