Ve Višňové se již několik týdnů plánoval program, který měl doprovázet oslavy zisku mistrovského titulu v libereckém okresním přeboru mužů. Celý harmonogram ovšem narušil neuskutečněný příjezd soupeře z Nové Vsi. Jako náhradu za regulérní soutěžní zápas se během pár hodin svolal takzvaný „srandamatch“, kterého se zúčastnili hráči A, B i dorosteneckého týmu. Celé utkání se neslo v přátelské a příjemné atmosféře, na výsledek se nedbalo. Závěrečných penalt se zúčastnili všichni, včetně těch nejmenších z řad potomků hráčů.

Ihned po skončení zápasu se dostalo k hlavnímu bodu programu. Při oficiálním předání poháru pronesli svou řeč pan Václav Severýn z České Unie sportu, starosta obce pan Tomáš Cýrus a předseda Libereckého okresního fotbalového svazu pan Benjamin Vomáčka, jehož otec působil dlouhá léta ve Višňové jako hráč. Poté převzal kapitán týmu pan Petr Labský zbrusu nový putovní pohár. Šampaňské mohlo téct proudem a konfety se rozlétaly po celém areálu. Všichni, kteří se podíleli na tomto triumfu, obdrželi památeční triko. Na potisku nechybí jména všech hráčů a také portrét, již bohužel zesnulého trenéra, pana Miloslava Mládka. Jako děkovné gesto za práci v klubu, bylo za velkého aplausu, předáno upomínkové triko i vdově po nebožtíkovi. Následné oslavy trvaly ještě dlouhé hodiny. Celý krásný den navíc podtrhl večerní ohňostroj.

Sluší se dodat, že rezervní tým Jiskry Višňové prošel celou soutěží suverénně a na cestě k cennému prvenství prohrál pouze dvě utkání. Jarní část zvládl naprosto dominantně, když tým zaškobrtl pouze jednou a to remízově. Tým však postupovat do vyšší soutěže nechce. Bylo by logisticky velice náročné skloubit zápasy všech týmů ve Višňové tak, aby béčko mohlo čerpat z mládežnických výběrů a občas si dopomoct i někým z prvního týmu.

Na závěr slova trenéra B-týmu Višňové Jana Mokrého: „Je to prostě honička, být v okrese jednička!“

Autor článku: Leoš Beran, www.jiskravisnova.cz

Pro TJ Jiskra Višňová nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest