FRÝDLANTSKO – 51letému muži hrozí až pět let vězení. 

Od léta loňského roku zásadním způsobem změnil způsob své obživy 51 letý muž z Frýdlantska.

Za bezmála rok svého působení vydělával 51letý drogový dealer na distribuci pervitinu. V pravidelných intervalech zásoboval desítky nešťastníků z Frýdlantska bílou krystalickou látkou, za což kasíroval obvyklé ceny. Jak už to tak ve většině případů bývá, o podvratné činnosti se začne dříve či později špitat. Peníze kazí charakter a pervitin zdraví. Celkem záhy se o nového distributora začali zajímat nejen noví odběratelé, ale také kriminalisté. Ti v průběhu mapování trestné činnosti 51letého muže vyslechli množství osob a zmapovali desítky případů prodeje pervitinu. Na počátku června letošního roku policejní jednotka spolu s Libereckými kriminalisty z detašovaného pracoviště ve Frýdlantu, učinili dalším prodejům pervitinu přítrž. Se souhlasem k zadržení a k domovní prohlídce si pro výtečníka došli do místa jeho bydliště.

Policejní komisař záhy zahájil trestní stíhání 51letého muže z Frýdlantska a obvinil jej ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Komisař zároveň také podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, s čímž se však neztotožnil soud a obviněný je tak stíhán na svobodě.
V rámci domovní prohlídky a za využití speciálně vycvičeného služebního psa byly u muže zajištěny důležité důkazní prostředky. Kromě jiného věci sloužící k distribuci drog, ale i samotný metamfetamin.

22. července 2022
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

 

Prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti zahájen!

V pondělí 27. března 2023 byl v Turistickém informačním centru v přízemí radnice spuštěn prodej vstupenek na Valdštejnské slavnosti 2023. Vstupenky se prodávají na jednotlivé dny slavností, které se konají od 19. do 21. května 2023 nebo je možné...

číst více

Pin It on Pinterest