GRAIN a.s., která působí ve Frýdlantském výběžku, se sídlem společnosti v Poustce u Frýdlantu, se zabývá rostlinou i živočišnou výrobou a také výsadbou sadů.

Na jaře tohoto roku se do povědomí široké veřejnosti Grain a.s. dostala získáním prestižního titulu Regionální potravina Libereckého kraje. Tento titul získal Andělský mošt 100% jablečný. Jablka na tento mošt byla vypěstována ve vlastních sadech společnosti.

Právě výsadbou sadů, která započala v roce 2015, oživila zemědělská farma tradici pěstování ovoce a na základě zkušeností starousedlíků se rozhodla obnovit slávu ovoce na Frýdlantsku. Všechny sady jsou pěstovány v rámci ekologického zemědělství. Za účelem zpracování ovoce byla v roce 2021 vybudována v osadě Andělka nová výrobní linka. Ta farmě umožňuje zpracovávat ovoce rovnou ze sadu a tím získávat chutné výrobky v podobě moštu, sušeného ovoce, nebo dokonce marmelády.

Další zajímavou a nemalou oblastí, kterou se farma zabývá, je chov dobytka. Převážná část trvalých travních porostů je využívána jako pastviny pro jeho chov bez tržní produkce a opět se na nich hospodaří v rámci ekologických pravidel.

Novinkou, se kterou farma Grain a.s. přichází teď v létě, je Jizerská flákota. Touto další činností je nabízeno hovězí maso vlastní produkce přímo zákazníkovi, v současné době tak zvaným prodejem ze dvora – přímo v sídle společnosti. V dohledné době je plánován i rozvoz do domácností.

A jak to tedy celé funguje?

Na Webových stránkách https://jizerska-flakota.cz/objednavka/ můžete podle nabízené nabídky vyplnit objednávkový formulář, nebo můžete poslat objednávku mailem na info@farmagrain.cz. V srpnu bude firma objednávky na první prodej přijímat do 21. 8. 2022 a výdej pak proběhne o týden později.

Společnost prodává pouze maso z vlastní produkce a může tedy garantovat nejen jeho původ, ale i systém krmení. Zvířata jsou pasena v panenské krajině na pozemcích od západu Frýdlantského výběžku k východu podhůří Jizerských hor. Kvalitní krmivo k výkrmu je pouze vlastní výroby. Zákazník si může dle identifikace nabízeného balíčku masa ověřit původ konkrétního zvířete.

 

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více

Pin It on Pinterest