Nové grafiky na téma Náš krajan Kafka tvoří ucelenou kolekci 23 děl inspirovaných nejen vizáží, ale i tvorbou slavného spisovatele. Autorem humorných grafik je český výtvarník, kreslíř, grafik, básník Jiří Slíva. Zajímavou výstavu můžete od úterý 16. srpna 2022 navštívit v městském muzeu Špitálek ve Frýdlantu.

Jiří Slíva ilustroval Kafkovu Proměnu, Zámek, Proces i některé povídky. „Kafka mě neustále přitahuje. Cestu k jeho tvorbě jsem hledal až do zralejšího věku, o to více ji teď oceňuji,“ přibližuje svůj vztah ke Kafkovi známý český grafik. Teď čte jeho dílo opakovaně a nalézá nové, často náhodné souvislosti s aktuální situací třeba v politickém dění. „Kafka mě inspiruje i svýma typickýma ušima,“ usmívá se Jiří Slíva, jehož dílo je prodchnuto humornými detaily. Známí ilustrátor se věnuje litografii, knižní ilustraci, autorské tvorbě, pro kterou je typický humor a nadhled. Je autorem mnoha českých poštovních známek a píše poezii pro děti.

Výstava bude ke zhlédnutí v prostorách Špitálku až do 30. 9. 2022.
Více na: http://jirisliva.cz

Více se o festivalu Frýdlantsko Franze Kafky můžete dočíst zde.

Mediálním partnerem je freedlantsko.eu.

Partnery akce jsou:

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest