Pro letošní pouť v Dolní Řasnici byl připraven program nabitý skvělými interprety české i slovenské hudební scény. Neotřelá lákadla přivezla společnost Pouťové atrakce Janeček. Na prostranství u domu kultury mohli návštěvníci zažít adrenalin na horské dráze, řetízkových kolotočích, střelnici, autodromu a v neposlední řadě na atrakci Extreme. Stánkoví prodejci nabízeli slané i sladké občerstvení nebo upomínkové předměty.

Předpověď počasí se nemýlila a od pátku přes celou sobotu nás pozlobil vytrvalý déšť.

Již v pátek večer se rozjela pouťová garáž, kde k poslechu i tanci zahrála kapela Náhodné setkání. 

Prvním sobotním účinkujícím bylo Magic duo Radek & Simona, které do svých kouzel aktivně zapojilo spoustu dětí. Program pokračoval hudební produkcí. Z důvodu nepříznivého počasí začal na sále KD Koruna. Zde se představila pro většinu z nás již známá a úžasná kapela Buffaloes. Akustika však nebyla ideální a další vystoupení se přesunula na venkovní pódium. Navzdory dešti jsme viděli poutavý program v podání kapel Sebastien, Vynález zkázy, jejichž finále bylo zakončeno ohňostrojem. Posledním vystupujícím byli legendární Cimbal Brothers, kteří dorazili po nelehké cestě ze Slovenska. Samotný závěr sobotní noci ukončila na sále kulturního domu diskotéka DJ Párka .

V neděli se počasí umoudřilo, a tak druhý den Řasnické pouti už byl „v suchu” a návštěvníci měli konečně možnost vyzkoušet všechny pouťové atrakce a užít si trochu adrenalinu. K poslechu a tanci vystupovaly kapely Claymore a YesBrothers.

Počasí bylo po celý víkend uplakané, ale teplé, kapely jak v sobotu tak v neděli byly atraktivní. Úžasní návštěvníci, které neodradil déšť ani zatažená obloha si oba dny volna užili ve znamení kolotočů, hudby, smažených nudlí a srdcí z pouti.

Velký dík patří všem účinkujícím, návštěvníkům a organizátorům.

Těšíme se na viděnou opět za rok na té naší Tradiční Řasnické pouti.

Marek Kratochvíl, starosta obce Dolní Řasnice

Pro Obecní úřad Dolní Řasnice nafotil Petr Bíma,  www.freedlantsko.euwww.reklama-frydlant.cz.

 

Pin It on Pinterest