Na poslední srpnový pátek si Radek Sidun a Olga Benešová připravili pro festival Frýdlantsko Franze Kafky sérii satirických plakátů, které jsou zároveň ukázkou české písmové a typografické produkce z písmolijny Briefcase Type. Plakáty byly umístěny do zajímavých prostor Jizerskohorského technického muzea. Výstava byla zahájena neotřelou vernisáží, kterou slovem provázeli Radek Sidun a Jakub Žáček a potrvá do konce září.

Počasí přineslo další průtrž mračen a vystoupení Krátkého úderného divadla s názvem Kafka naděje se přesunulo do přednáškového sálu.  Milým slovem přítomné přivítal Dan Ranzer, místostarosta města Frýdlant. Diváci prožili neotřelý večer plný recese, podivínských a jedinečných vtipů a scének. Nechyběly ani humorné či satirické písně. Na dvě stovky návštěvníků se po celé představení báječně bavily a prostory sálu opouštěly v rozjařené náladě.

Po skončení představení si ti, co nespěchali domů ještě poseděli v industriální kavárně nebo podiskutovali v kotelně muzea. Počasí se po celý večer neumoudřilo, přesto se obě akce velmi vydařili.

Denisa Nedvídková

Nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz.

Mediálním partnerem je freedlantsko.eu.

Partnery akce jsou:

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest