V sobotu 27. srpna proběhl na kunratickém fotbalovém hřišti vzpomínkový koncert Sólo pro Josefa, věnovaný památce Josefa Sehnoutky. Několik desítek návštěvníků si vychutnalo venkovní vystoupení dixielandové kapely OLD STARS a dechové hudby Valdštejnky. Po čtvrté v řadě tak v Kunraticích zazněly hudební tóny, jež Pepu Sehnoutku provázely po celý život.

Pepík byl nejen dlouholetým kunratickým chalupářem, který zde společně s manželkou Jiřinou pravidelně trávil svůj volný čas, ale i vynikající muzikant a skvělý kamarád místních sousedů. Snažil se s kamerou v ruce nevynechat žádnou zdejší větší akci a stal se tak trochu kunratickým dokumentaristou, jehož videoklipy zachytily například pálení čarodějnic, znovuodhalení Památníku v Tongrundu nebo oslavu 130. výročí založení místního hasičského sboru. I záběry ze srpna 2010 zachycující průběh bleskových povodní jsou dneska pro kunratické důležitou součástí obecního archivu.

Píšeme-li o jeho muzikantském umu, musíme zmínit, že letos uplynulo 64 let od vzniku Libereckého dixielandu OLD STARS, jehož byl Pepík v roce 1958 zakládajícím členem. V dixielandu pak s pozounem na rtech prožil více než 55 let, než jej v roce 2014 vzala ze světa zákeřná nemoc, přičemž měl od roku založení kapely na svědomí většinu aranží.

Pro všechny to byla bolestivá ztráta a mnoho lidí na Pepu rádo vzpomínalo. To také zapříčinilo, že se pět let po jeho odchodu do hudebního nebe, smluvila parta muzikantů okolo Jiřího Maršíka, který je posledním, do dnes hrajícím, zakládajícím členem OLD STARS, na uspořádání prvního ročníku memoriálu, nesoucího název Sólo pro Josefa. Slovo dalo slovo a jak bylo zmíněno v úvodu, letos se Pepíkovi hudební kamarádi sešli a zavzpomínali na něho tímto způsobem po čtvrté za sebou a dle vyjádření všech zúčastněných, včetně Josefovi rodiny, budou-li živi a zdrávi, nebylo to rozhodně naposledy.

My tedy přejeme všem muzikantům mnoho zdraví a budeme se velice těšit na příští rok, kdybychom si při pátém ročníku memoriálu mohli připomenout i 65. výročí založení Josefova milovaného Libereckého dixielandu.

Milan Götz
Starosta obce Kunratice

Pro Obecní úřad Kunratice nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz.

 

Africký mor prasat ve Frýdlantském výběžku

Státní veterinární ústav Praha dnes potvrdil nákazu afrického moru u uhynulého prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem. Jednalo se o sele, které bylo údajně nalezeno ve čtvrtek v blízkosti hranic s Polskem, kde se...

číst více

Co dělat proti zimě? Ohřejte se v sauně a páře

Saunování je jedna z možností jak přečkat nevlídné zimní měsíce. I lékaři doporučují pravidelný pobyt v sauně. Ten má velmi pozitivní vliv na naše tělo a naši mysl.Nově vybudované wellness centrum  je příležitostí k celkové regeneraci a...

číst více

Pin It on Pinterest