ZF je globální technologickou společností dodávající systémy pro osobní automobily, užitková vozidla a průmyslové technologie, které umožňují další generaci mobility. Díky společnosti ZF mohou vozidla vidět, myslet a jednat. Prostřednictvím svých čtyř technologických domén – Řízení pohybu vozidla, Integrovaná bezpečnost, Automatizované řízení a Elektrická mobilita – nabízí společnost ZF komplexní produktová a softwarová řešení pro zavedené výrobce vozidel a nově vznikající poskytovatele služeb v oblasti dopravy a mobility. Společnost ZF dodává elektrické komponenty pro širokou škálu typů vozidel. Svými produkty přispívá ke snižování emisí, ochraně klimatu a zvyšování bezpečnosti mobility.

ZF je v ČR zastoupena v deseti městech, a to v Brně, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Klášterci nad Ohří, Plzni, Praze, Staňkově, Staré Boleslavi a Žatci. Ve Zlíně se nachází odštěpná pobočka plzeňského vývojového centra. Společnost zaměstnává v zemi více než 3 500 lidí.

Friedrichshafen / Jeversen, Německo. V době stále sílící elektrifikace a automatizace vozidel řízených softwarem stojí ZF v čele vývoje a industrializace pokročilých podvozkových systémů s nejkomplexnější nabídkou technologií By-Wire, které již nevyžadují mechanické spojení nebo systémové kapaliny. Hlavním příkladem je řešení Steer-By-Wire ZF. Společnost ZF oznámila, že se jí podařilo uzavřít kontrakty s významným rozsahem s mnoha velkými výrobci, jejichž uvedení na trh ve všech hlavních regionech se chystá v roce 2023. 

  • Díky portfoliu ZF v oblasti řízení pohybu vozidel a odborným znalostem systémů v oblasti brzd, řízení a aktivního odpružení, získala tato společnost jedinečné postavení pro realizaci plně automatizovaného By-Wire ovládání vozidla
  • Nový systém ovládání By-Wire doplňuje řadu ZF s ovládáním By-Wire a tvoří novou úroveň designu a technické svobody
  • Společnost ZF stojí s technologií Steer-By-Wire v čele industrializace, pyšní se mnoha oceněními OEM ve všech nejdůležitějších regionech a výrobu zahajuje v příštím roce.

„Systémy chytré technologie By-Wire ZF znamenají konec éry mechanických spojení a umožňují novou éru řízení vozidla,” uvedl generální ředitel ZF Wolf-Henning Scheider. „Technologie Steer-By-Wire společnosti ZF umožňuje nové bezpečnostní a komfortní funkce, jako jsou autonomní nouzové vyhýbací manévry nebo parkování na velmi omezeném prostoru. Představuje průlom na cestě k plně samořídícím osobním a nákladním automobilům díky zapojení nové koncepce a konstrukční svobody.”

Například systémy Steer-By-Wire společnosti ZF umožňují plně autonomní řízení vozidel pro přepravu osob a robotických náprav. Nabízejí také jedinečné funkce pro osobní vozidla, jako jsou zasouvací volanty pro plně automatizovaný jízdní režim, plně adaptabilní ovládání řízení snižující úhel natáčení volantu při parkování nebo manévrování při nízké rychlosti a zvýšená bezpečnost při nárazu díky odstranění sloupku řízení. Technologie By-Wire představuje dokonalé řešení pro budoucí elektrická a automatizovaná vozidla.

Společnost ZF: v čele přechodu na systém Steer-By-Wire
Společnost ZF dnes představila svůj moderní systém Steer-By-Wire mezinárodním médiím a oznámila, že tato technologie bude v průmyslovém měřítku spuštěna během příštího roku významným globálním výrobcem automobilů.

Společnost ZF získala další smlouvy se zákazníky ve všech hlavních regionech k sériové výrobě svých systémů Steer-By-Wire, čímž se etablovala jako lídr této technologické oblasti. Podobně i v oblasti brzdných systémů je skupina ZF globálním lídrem ve výrobě svého integrovaného brzdového systému, který je rovněž primárně řízen pomocí technologie By-Wire. 

Díky svému kompletnímu portfoliu má společnost ZF velmi dobrou pozici k získání dalšího významného podílu na trhu v rozrůstající se oblasti systémů podvozků By-Wire a do roku 2030 očekává významný podíl na trhu Steer-By-Wire.

„Společnost ZF aktivně utváří čistou a autonomní budoucnost mobility zaváděním pokročilých systémů odpružení, řízení a brzd By-Wire, které se stanou běžnějšími díky mnoha výhodám, které nabízejí. Tento obrázek doplňuje software ZF a vysoce výkonné výpočetní platformy, jako je cubiX a Vehicle Motion Domain Controller, a společně tvoří novou úroveň výkonnosti systému. Je to dokonalá ukázka, do jaké míry se ZF změnila v technologickou společnost tím, že pochopila digitalizaci a dekarbonizaci jako příležitost pro rozvoj,” uzavřel generální ředitel Scheider. 

By-Wire, řízení budoucnosti
ZF je přední vývojová společnost vyrábějící celou řadu By-Wire systémů, které nevyžadují přímé fyzické připojení:

  • Steer-By-Wire včetně řízení zadních kol
  • Brake-By-Wire s integrovaným ovládáním brzd 
  • Elektronicky ovládané aktivní odpružení 

Tyto technologie jsou kombinovány za účelem získání systémových řešení, která nabízejí dokonalejší vylepšení, než která by mohla sama nabídnout. Klíčovou roli pro přidanou hodnotu hrají software a kombinované E/E architektury. Systémy By-Wire nabízejí vyšší stupeň kontroly nad vozidlem, kratší brzdnou dráhu, větší volnost při manévrování, lepší stabilitu při vysokých rychlostech a větší dojezd a efektivitu.

Díky technologiím By-Wire lze rozsah posilovače řízení nebo brzdného momentu vyladit tak, aby napodobily typický pocit, který řidiči očekávají, ale lze jej také okamžitě upravit tak, aby se zvýšila brzdná síla a zkrátila se brzdná dráha, nebo objetí překážky proběhlo obratněji než rukou řidiče.

Brzdný systém ZF Brake-By-Wire IBC umožňuje rekuperační brzdění a rekuperaci energie, která pomáhá dobíjet baterie elektromobilů, což dokazuje to, jak mohou podvozek a eDrives spolupracovat za účelem zlepšení ovládání pohybu, prodloužení dojezdu a nabídnout kompaktnější balíček systému. 

Kontaktní osoby pro média:

Andreas Veil, Head of External Communications (Vedoucí pro externí komunikaci),
Corporate News Relations and Finance Communications (Vztahy s tiskem a komunikace v oblasti financí)
Telefon: +49 7541 77-7925, e-mail: andreas.veil@zf.com

Mirko Gutemann, Technology and Product Communications (Komunikace v oblasti technologií a produktů)Telefon: +49 7541 77-960136, e-mail: mirko.gutemann@zf.com

Pin It on Pinterest

X
X