Svatý Václav je patronem českého piva už od dob Karla IV. Snad i z těchto dob se zachovalo žehnání sládka. Když se přidávají ve spilce do piva kvasnice, říká se „Dej Bůh štěstí!“
 
Dvanáctistupňový ležák opět uvařili v Zámeckém pivovaru ve Frýdlantu. Jde o takzvané školní pivo – pochází z chmele, vypěstovaného na minichmelnici na naučné zemědělské stezce Střední školy hospodářské a lesnické. První chmelobraní v novodobé historii tohoto regionu se uskutečnilo 30. srpna 2018. V letošním roce byla školní piva uvařena z chmele odrůdy poloraný žatecký červeňák, který zástupci školy, pivovaru, města Frýdlant, Libereckého kraje a rodičů žáků SŠHL Frýdlant sklízeli 1. září 2022.
 
Slavnostního narážení sudů školního piva Hospodář 12°, které se konalo ve středu 28. září 2022, se vedle majitele pivovaru Marka Vávry a ředitele SŠHL Frýdlant Miroslava Kudrny zúčastnili také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka a místostarosta města Dan Ramzer.
 
Tímto výjimečným dnem odstartoval v pivovaru Albrecht prodej školních piv. Školní pivo je ode dneška v prodeji čepované i lahvované v pivovaru Albrecht, od příštího týdne bude k dostání mimo jiné v prodejně SŠHL Frýdlant. Čeledín 11° bude k dostání od 6. října 2022.
 
Etikety na limitovanou edici školních piv navrhl Petr Bíma ve spolupráci s pivovarem Albrecht a se Střední hospodářskou a lesnickou školou Frýdlant.
 
 
Foto: Jan Hofhans, Pivovar Albrecht.
 

 

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest