Z Libverdského dýňobraní se pomalu stává tradiční akce a stejně jako v posledních letech s ní na Frýdlantsko přichází podzim. A letos přichází se vším všudy, včetně sychravého a uplakaného počasí. V Lázních Libverda se první říjnovou sobotu sešlo několik desítek rodičů s dětmi, aby společně vytvořily vyřezáváním z dýně rozličné a většinou strašidelné bytosti. Během vydlabávání a vyřezávání těchto artefaktů nabídla Pizzerie U Růženky účastníkům kromě tradičního občerstvení i speciální menu jehož základ především tvořila již zmíněná dýně .

Po tvůrčí práci s nožíkem a lžicí dostal nejmladší účastníky svým vystoupením témeř do transu a nejvyšího stavu rozdováděnosti kouzelník Čáry kluk. Jeho vystoupení i přes určitá omezení, vzhledem k vytrvalému dešti, byla pro děti nezapomenutelným zážitkem, jak je patrné i z přiložené fotogalerie.

Letos tuto krásnou akci nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče a další návštěvníky, opět zakončila výborná kapela Přehmat Liberec, která pocit chladu z podzimního deštivého počasí zcela zahnala svými temperamentními rytmy Rock’n’Rollu.

Pro Obecní úřad Lázně Libverda nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz

 

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více

Pin It on Pinterest