V pátek 7. října převážel 33letý cizince vozidlo, které bylo v mezinárodním pátracím systému evidováno jako odcizené. Jeho záměrem bylo vozidlo odcizené v Německu převést do Polska. Liberečtí policisté však cíl pachatele zmařili, neboť vozidlo vypátrali. Pachatel se však nehodlal jen tak vzdát a policistům místy ujížděl rychlostí, dosahující mnohdy více jak 200 km/h. Následně v úseku silnice 1/13 před obcí Pertoltice na Frýdlantsku havaroval a vozidlo skončilo v jedné z přilehlých budov. Provedenou dechovou zkouškou na alkohol a zařízením, detekujícím přítomnost jiné návykové látky v těle, se neprokázalo, že by byl ani jednou z látek ovlivněn. Větší překvapení však čekalo na policisty, když u pachatele objevili více jak 3 gramy bílé krystalické látky, jejímž následným rozborem bylo zjištěno, že se jedná o metamfetamin.

Důsledkem této události nedošlo k žádnému omezení v dopravě. Současně nebyl nikdo zraněn. Výše škody je taktéž předmětem dalšího šetření.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 33letého cizince ze spáchání trestných činů legalizace výnosů z trestné činnosti a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Státní zástupce na základě podnětu vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného do vazby, který následně soud akceptoval. V případě pravomocného odsouzení hrozí tomuto muži pobyt za mřížemi až na osm let.

Zdroj:
por. Bc. Adéla Fialová
Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje

Foto: ilustrační, zdroj PČR.

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest