V pátek 7. října převážel 33letý cizince vozidlo, které bylo v mezinárodním pátracím systému evidováno jako odcizené. Jeho záměrem bylo vozidlo odcizené v Německu převést do Polska. Liberečtí policisté však cíl pachatele zmařili, neboť vozidlo vypátrali. Pachatel se však nehodlal jen tak vzdát a policistům místy ujížděl rychlostí, dosahující mnohdy více jak 200 km/h. Následně v úseku silnice 1/13 před obcí Pertoltice na Frýdlantsku havaroval a vozidlo skončilo v jedné z přilehlých budov. Provedenou dechovou zkouškou na alkohol a zařízením, detekujícím přítomnost jiné návykové látky v těle, se neprokázalo, že by byl ani jednou z látek ovlivněn. Větší překvapení však čekalo na policisty, když u pachatele objevili více jak 3 gramy bílé krystalické látky, jejímž následným rozborem bylo zjištěno, že se jedná o metamfetamin.

Důsledkem této události nedošlo k žádnému omezení v dopravě. Současně nebyl nikdo zraněn. Výše škody je taktéž předmětem dalšího šetření.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 33letého cizince ze spáchání trestných činů legalizace výnosů z trestné činnosti a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Státní zástupce na základě podnětu vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného do vazby, který následně soud akceptoval. V případě pravomocného odsouzení hrozí tomuto muži pobyt za mřížemi až na osm let.

Zdroj:
por. Bc. Adéla Fialová
Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje

Foto: ilustrační, zdroj PČR.

 

Africký mor prasat ve Frýdlantském výběžku

Státní veterinární ústav Praha dnes potvrdil nákazu afrického moru u uhynulého prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem. Jednalo se o sele, které bylo údajně nalezeno ve čtvrtek v blízkosti hranic s Polskem, kde se...

číst více

Co dělat proti zimě? Ohřejte se v sauně a páře

Saunování je jedna z možností jak přečkat nevlídné zimní měsíce. I lékaři doporučují pravidelný pobyt v sauně. Ten má velmi pozitivní vliv na naše tělo a naši mysl.Nově vybudované wellness centrum  je příležitostí k celkové regeneraci a...

číst více

Pin It on Pinterest