Od března hostí Hejnice válečné uprchlíky z Ukrajiny, žijí v klášteře, v Simonově vile, ale i na dalších místech. Pro ně, pro dobrovolníky i čestné hosty, kteří pomáhají, se v pátek 14. října 2022 konal již druhů společenský večer.

Děti si pod vedením operní režisérky z Kyjeva připravily vystoupení se zpěvem a divadlem, došlo i na recitaci básně Cestička k domovu od K. V. Raise. Program byl tradičně spojen se specialitami ukrajinské kuchyně, které naslano i na sladko připravily ženy z kláštera a vily. K tanci a poslechu hrála kapela Celkem vzato.

Jedinečnou atmosféru večera viditelně zdobila všudypřítomná radost v dětských očích a příležitost alespoň na chvíli odsunout myšlenky spojené s válkou. Pro pořadatele je pak nejdůležitější motivem žít vždy s vědomím, že důstojnost člověka je nedotknutelná.

Pro hejnický klášter nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz.

 

Africký mor prasat ve Frýdlantském výběžku

Státní veterinární ústav Praha dnes potvrdil nákazu afrického moru u uhynulého prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem. Jednalo se o sele, které bylo údajně nalezeno ve čtvrtek v blízkosti hranic s Polskem, kde se...

číst více

Co dělat proti zimě? Ohřejte se v sauně a páře

Saunování je jedna z možností jak přečkat nevlídné zimní měsíce. I lékaři doporučují pravidelný pobyt v sauně. Ten má velmi pozitivní vliv na naše tělo a naši mysl.Nově vybudované wellness centrum  je příležitostí k celkové regeneraci a...

číst více

Pin It on Pinterest