V pondělí 5. 12. 2022 chodili v podvečerních hodinách po celém Česku Mikuláš, anděl a čert. Tato tradice se k radosti všech zaměstnanců nevyhnula ani společnosti Novus Česko s.r.o..

Za denního světla, ještě než nadpřirozené bytosti vyrazily do lidských příbytků, navštívily také provoz společnosti a postupně s vánočními skřítky obcházeli všechna pracoviště. Rozdováděný a rozdivočelý čert se snažil polapit všechny hříšné duše z knihy hříchů. Za řinčení řetězů nakonec skončil v pytli jen hříšník jeden, je záhadou, že dodnes nikomu nechybí. Všichni zaměstnanci byli tedy Mikulášem a andělem od pekelných bran uchráněni. Vánoční skřítci rozdali přítomným malou odměnu v podobě sladkých čokoládových bonbónů. Po odchodu zvláštní trojice se zaměstnanci vrátili ke svým povinnostem a s úsměvem vzpomínali na dnešní trochu strašidelný, ale hlavně milý zážitek.

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest