Máte zvídavé dítko a chtěli byste ho zasvětit mimo jiné i do světa financí? Dárky k Vánocům již Ježíšek nakoupil, ale chtěli byste ještě něco zajímavého? Máme pro vás tip na zajímavý dárek. Pan Zdeněk Svoboda napsal a vydal jedinečnou knihu plnou zvířátek a poučných příběhů. 

Knihu Finanční pohádky začal autor původně psát pro svoji dceru Emmu. S láskou a trpělivostí na příbězích prasátka a jeho přátel se snažil, tehdy pětileté dceři, vysvětlit, jak hospodařit s penězi. Kniha se Emmě líbila. Svět financí už ji nepřipadal tak cizí. Pan Svoboda knihu tedy půjčil ke čtení i Emminým spolužákům a jejich rodičům. A jak se dílo setkávalo se stále větším úspěchem, bylo rozhodnuto: Finanční pohádky budou vydány, aby mohly oslovit větší počet dětí.

A tak se také stalo. Dnes je v nabídce již její druhý výtisk. Kniha je určena primárně dětem a jejich rodičům. V rámci vydání vznikl ještě jeden zajímavý nápad. Knížku ilustrovaly děti. Vznikla tedy unikátní kniha s pohádkami pro předškoláky a malé školáky s poučením o světě dospělých, která je ilustrovaná dětmi základní školy.

Finanční gramotnost je již nějaký rok povinnou součástí vzdělávání na základních i středních školách. Děti a mladí lidé patří k nejvýše ohroženým skupinám. Občas se však stává, že to co je považováno za povinné, tak dítko tak trochu ignoruje nebo ho to jednoduše nebaví. Pohádky pana Svobody děti zábavnou formou přivedou k zamyšlení a poučí je o záludnostech peněz. Pomohou i nám rodičům, jak s dětmi o takových věcech mluvit, jak odpovídat na zvídavé dotazy. A co si číst knihu společně s dětmi a pak si o tématu povídat? Rozhodně to nebude ztracený čas!

Více informací a objednávkový formulář naleznete zde.

Pin It on Pinterest