V hejnickém klášteře připravili město Hejnice a Klášter Hejnice – vzdělávací, konferenční a poutní dům pro místní obyvatele v krásném prostředí křížové chodby adventní odpoledne.

Druhou adventní sobotu zde regionální výrobci nabízeli příchozím k prodeji zajímavé kousky ze svých dílen. Děti měly možnost vyrobit drobné pozornosti pro své blízké na vánočních dílničkách.

V přilehlém, svátečně nazdobeném Kostele Navštívení Panny Marie zapívaly k radosti přítomných děti z mateřských, základních a uměleckých škol Frýdlantska adventní a vánoční písně.

Ve výstavní síni kláštera byla a do 28. února 2023 bude stále k vidění výstava Betlémy a vánoční pohlednice Jiřího Škopka. 

Po celou dobu trhů mohli návštěvníci ochutnat voňavou vánočku od starosty města Hejnice Jaroslava Demčáka. Na rajském dvoře u roztopeného ohniště postávaly skupinky upovídaných přátel se svařeným vínem. Pro mlsné jazýčky se zde grilovalo občerstvení.

Příjemné adventní odpoledne bylo zakončeno hudebním večerem v Klášterní restauraci. Podávána byla večeře formou bufetu. Vánoční tóny tentokrát zazněly v podání hudebního uskupení Vladimíra Hrdiny.

Adventní čas je časem zastavení se, rozjímání, časem přípravy na Vánoce, časem krásných setkání. V klášteře si tuto jedinečnou atmosféru všichni přítomní báječně užili.

Denisa Nedvídková

Pro hejnický klášter a město Hejnice nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.euwww.reklama-frydlant.cz.

Pin It on Pinterest