První sobotu v prosinci se ve sklepení kulturního domu v Dolní Řasnici usídlili čerti, čertice a další bytosti pekelné i nebeské. Tito tvorové zde, pro místní hříšné duše, připravili Cestu do Pekla.

Malí i velcí, kteří překonali strach, museli projít tmavou spletí chodeb, kde probíhal neskutečný divoký rej pekelných stvoření. Čertiska nenechaly žádnou pozemskou duši na pokoji. V ďábelské kanceláři se každý hříšník nebo hříšnice vyzpovídal z hříchů. Na důkaz slibu, že se děti polepší, vystavila přísná čertice certifikát, který byl vstupem do kanceláře nebeské. Andělé společně s Mikulášem připomněli slib, který padl v pekelné kanceláři, poslechli si od dětí písničku nebo básničku. Za odměnu předali nadílku, kterou pro děti připravila obec Dolní Řasnice. 

Odpoledne a podvečer pokračoval na sále kulturního domu vánočními dílničkami.  V předsálí na všechny čekalo milé a chutné překvapení v podobě cukrové vaty.

Cesta peklem byla strašidelná a občas ji provázela dětská slzička. Ďábelské stvůry se tentokrát nad lidskými bytostmi smilovali a všichni zúčastnění se z cesty vrátili šťastně do svých domovů. 

Denisa Nedvídková

Pro Obecní úřad Dolní Řasnice nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.euwww.reklama-frydlant.cz

 

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest