Frýdlant –  Sál pro přednášky, jednání nebo schůzky spolků vznikne v příštím roce z nevyužívaného prostoru v prvním patře městského kina ve Frýdlantu. Místo s vlastním vstupem z ulice, které je nezávislé na kinu, bude mít i vlastní sociální zařízení a kuchyňku.

„Z našeho frýdlantského kina se v současné době stalo jakési multifunkční kulturní zařízení. Nejenže tu promítá kino, ale konají se tu i divadelní nebo školní představení. Co nám v kině ale zatím chybí, je zázemí například pro konference nebo semináře, ke kterým je velký promítací sál nevhodný,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Město se proto rozhodlo na takové zázemí přetvořit nevyužívaný prostor v prvním patře kina. „Už v lednu dojde k rekonstrukci stávajícího malého sálu, zejména jeho hygienického zázemí. V rámci stavebních prací bude provedena i kontrola jednotlivých stropních konstrukcí a budou osazeny nové dveře oddělující prostor malého sálu od prostoru kina. Půjde samozřejmě o dveře protipožární. Práce by měly být hotové do tří měsíců od jejich zahájení,“ vysvětluje Lenka Vebrová z investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant.

„Ve Frýdlantě nám podobný prostor chybí. Pro akce knihovny v současné době využíváme výstavní síň radnice, setkání seniorů či spolků probíhá v zasedací místnosti radnice, která je přetížena. Věřím, že od jara příštího roku se bude moci řada těchto i dalších setkání a akcí konat právě v rekonstruovaném prostoru v kině. Díky tomu, že bude mít klub vlastní sociální zázemí, kuchyňku a vlastní vchod, nebude závislý na provozu kina. Těším se, že se kino otevře zase dalším lidem a aktivitám,“ uzavírá vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová.

Předpokládané náklady rekonstrukce dosud nevyužívaného prostoru jsou zhruba 850 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: Martina Petrášková, tisková mluvčí města Frýdlant. 

Koupí kávy přispějte na ochranu přírody!

Jizerky ve spolupráci s libereckou pražírnou Nordbeans, Jizersko-ještědským horským spolkem a Jizerskou magistrálou uvedly do prodeje Kávu Jizerky.Spojte příjemné s užitečným a odvezte si z Jizerek kávu, jejíž koupí přispějete na ochranu přírody...

číst více

Pin It on Pinterest