Na statku v Dolní Oldříši se ve středu 29. března 2023 setkali starostové Frýdlantska s novým policejním ředitelem pro Liberecký kraj plk. Mgr. Liborem Špráchalem a hejtmanem Libereckého kraje. Hlavním tématem, které tu společně s místními obyvateli řešili, byla vysoká přeshraniční kriminalita.

„Schůzka byla prvním společným jednáním starostů Frýdlantska s novým krajským policejním ředitelem a téma bylo úzce spojené s místem, kde se konalo. Obyvatelé Dolní Oldříše, která leží u česko-polských hranic, se totiž už léta potýkají s intenzivní přeshraniční kriminalitou. I proto byli na jednání přizváni také místní obyvatelé, kteří se podělili o své příběhy, případy a také nápady na řešení situace,“ popisuje hlavní téma setkání starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Ten na schůzce poznamenal, že díky nově zřízené Městské policii ve Frýdlantu, která již slouží 24 hodin denně a město plně pokrývá, mají policisté z obvodního oddělení ve Frýdlantu možnost vyjet častěji i do okolních obcí a zajišťovat tam pocit bezpečí nebo řešit trestnou činnost.

Na schůzce starostů s policejním ředitelem a zástupci Libereckého kraje se řešil i krajský kamerový dohlížecí systém. Jeho rozšíření bylo totiž až dosud vázáno na investici jednotlivých obcí nebo policie, která na něj ale stejně jako obce nemá finanční prostředky. „Těší nás, že na rozšíření tohoto krajského kamerového dohlížecího systému přislíbil hejtman kraje Martin Půta uvolnit z krizového fondu částku 2 miliony korun. Jsou to určitě smysluplně vynaložené finance,“ podotkl starosta Frýdlantu.

Starostové na jednání znovu upozornili na opakované žádosti na mobilní operátory kvůli velmi špatnému a na řadě míst chybějícímu signálu mobilních telefonů a v této souvislosti se hovořilo i o spojení s operačními středisky přes speciální čísla, při jejichž volání není třeba signál mobilního operátora.

„Závěrem setkání se pak řešilo i úsekové měření rychlosti na krajských komunikacích na Frýdlantsku. To se ale jeví s ohledem na sezónnost a velký nápad přestupků zahraničních řidičů jako neefektivní. K vyřizování přestupků by totiž bylo nutné přijmout řadu nových úředníků, kteří by však v určitou část roku neměli využití,“ uzavřel starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Setkání se v Dolní Oldříši za Frýdlant zúčastnil i velitel Městské policie Frýdlant Bc. Petr Šantavý a Josef Hurník, odpovědný na Městském úřadu Frýdlant za krizové řízení.

Zdroj: Martina Petrášková, tisková mluvčí města Frýdlant. 

Noc kostelů 2023

Noc kostelů je každoroční akce, která si klade za cíl umožnit široké veřejnosti neformální a bezprostřední setkání s křesťanstvím. Během této události jsou v podvečerních a nočních hodinách otevřeny pro veřejnost vybrané kostely různých...

číst více

Už sedm let pomáháme školám na Frýdlantsku…

V projektu Místní akční plán Frýdlantsko III se zástupci škol, neziskovek a obcí společně setkávají a přemýšlí, co by se dalo na Frýdlantsku ve vzdělávání zlepšit. Mapujeme vzdělávání na Frýdlantsku, aby naše děti měly lepší šance ve škole i v...

číst více

Komise soutěže Vesnice roku hodnotila Višňovou

Soutěž Vesnice roku 2023 je v plném proudu. Do pátku 28. dubna2023 mohly obce podávat své přihlášky a nakonec se do sedmadvacátého ročníku zapojilo hned 175 úžasných obcí. V průběhu května a června je čeká napínavý boj o titul, kdy je navštíví krajské komise a vyberou...

číst více

Pin It on Pinterest