V září loňského roku otevřela sklárna v Heřmanicích, tak jak to činní vždy na pár dnů v roce již několik let, svoje dveře veřejnosti.
 
Sklářský ateliér rodiny pana Novotného v srdci malé vesničky Heřmanice vyrábí své výrobky zajímavou a neotřelou technologií a to spékáním a stékáním skla. Originálně ručně vyráběné artefakty jsou nejen skleněné šperky, užitkové sklo, ale i interiérové plastiky a skleněné stěny.
 
Tentokrát se v zajímavém prostoru sklářské brusírny konal koncert “Otto Hejnic Organism”, jeden z mnoha originálních hudebních projektů skvělého českého bubeníka a osobitého skladatele Otto Hejnice. Na projektu spolupracovali a v heřmanické sklárně spolu s Otto Hejnicem vystoupili dva úžasní a výjimeční muzikanti. Brian Charette newyorská superhvězda, klavírista a hráč na Hammond organ a Osian Roberts skvělý velšský tenorsaxofonista.
 
Na neotřelé a výjimečné vystoupení protagonistů se přišlo podívat a nasát atmosféru okolo stovky příznivců jazzové muziky. Během večera plného živočišného jazzu zazněly například skladby Path of Stronest, Left Alone nebo Snal. Proběhl i křest nového alba Beringie. Pokud vám tento název něco připomíná, tak právem. Jde o jméno zaniklé pevniny, která kdysi spojovala Asii a severní Ameriku.
 
Hudba měla obrovskou energii, byla dokonale technicky provedená, místy až výbušná. Nadšení návštěvníků bylo evidentní a potvrdilo, že pokud sebou necháte projít energii hudby, v případě sobotního večera jazzu, skvěle se bavíte.
 
Již tuto neděli 6. června 2023 můžete opět zažít neopakovatelnou atmosféru podvečera prostoupeného newyorským jazzem v podání tohoto hudebního uskupení.
 
Denisa Nedvídková

Nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.petr-bima.cz

 

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Areál závodu ZF Frýdlant, Žitavská 142116. září 2023 od 10 hodin10:00 Zahájení FAMILY DAY11:00 Slack show mimo stageSlack line workshop mimo stage13:00 Balonková show stageBalonkový workshop mimo stage14:00 Honza Popleta stage15:00 Kouzelník...

číst více

Pin It on Pinterest