Noc kostelů je každoroční akce, která si klade za cíl umožnit široké veřejnosti neformální a bezprostřední setkání s křesťanstvím.

Během této události jsou v podvečerních a nočních hodinách otevřeny pro veřejnost vybrané kostely různých křesťanských denominací. Návštěvníci se zde mohou těšit na bezplatné koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení, které jim pomohou lépe poznat a porozumět křesťanskému náboženství.

Letošní ročník Noci kostelů je jubilejní, patnáctý. Koná se po celé České republice, včetně Frýdlantského výběžku, v pátek 2. června 2023. Motto, které provází tento ročník je „Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost.“

I letos budou návštěvníci mít možnost prozkoumávat a obdivovat duchovní a umělecké poklady křesťanství ve stovkách otevřených kostelů. 

Otevřené kostely v Libereckém kraji naleznete zde: Noc kostelů.

Fotografie: Petr Bíma

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Areál závodu ZF Frýdlant, Žitavská 142116. září 2023 od 10 hodin10:00 Zahájení FAMILY DAY11:00 Slack show mimo stageSlack line workshop mimo stage13:00 Balonková show stageBalonkový workshop mimo stage14:00 Honza Popleta stage15:00 Kouzelník...

číst více

Pin It on Pinterest